آتش سوزی پارک ملی بمو در فارس در کمتر از ۳ ساعت کنترل شد

آتش‌سوزی در مراتع پارک ملی بمو که کمی قبل از ساعت دوازده آغاز شده بود با سرعت عمل نیروهای امدادی در حدود ساعت ۱۴:۳۰ مهار شد.

به گزارش ایلنابه نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اظهار داشت: آتش‌سوزی در مراتع پارک ملی بمو اتفاق افتاد و وزش شدید باد و غنای مراتع در پارک سختی اطفای حریق را دو چندان می کرد اما تلاش ها و سرعت عمل در اطفای حریق باعث کاهش خسارت شد.

ظهرابی افزود: این آتش سوزی که کمتر از سه ساعت به طول انجامید در حدود ساعت دو و نیم بعد از ظهر با همکاری و جانفشانی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران ، اتش نشانی، داوطلبان مردمی و گروه اطفای حریق حافظان زاگرس مهار شده است اما به علت وزش شدید باد و امکان شعله ور شدن مجدد آتش نیروهای حفاظتی به منظور جلوگیری از ایجاد مجدد حریق در منطقه همچنان مستقر می باشند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از کلیه نیروهای امدادی که با سرعت عمل و اقدام به موقع انفال الهی را از چنگال آتش نجات دادند قدردانی کرد.

ظهرابی دلیل آتش سوزی را عامل انسانی دانست و گفت شناسایی عامل ایجاد حریق در دست تحقیق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فضاسازی‌ها تبدیل وضعیت شاغلان بخش خصوصی شهرداری را لغو کرد/ حدود 2 هزار پست سازمانی شهرداری خالی است

چ جولای 29 , 2020
شهردار شیراز با انتقاد از فضاسازی‌هایی که پس از صحبت‌های نمایندگان مجلس در خصوص استخدام نیروهای بخش خصوصی شاغل در شهرداری مطرح شد، گفت: متاسفانه این فضاسازی‌ها نه تنها نتیجه‌ای در بر نداشت، بلکه سبب شد که دیوان عدالت اداری نیز ابلاغیه تیرماه 98 وزارت کشور را لغو کند.  به […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع