آسیب کرونا کمتر از تحریم آمریکا و اروپا نبوده است

ایسنا/اردبیل
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: آسیب و ضربه‌ای که کرونا به کشورمان وارد کرد کمتر از تحریم آمریکا و اروپا نبوده است.

سیدکاظم موسوی سوم مرداد در نشست معاونین وزیر راه و شهرسازی در اردبیل اظهار کرد: ما روی اصلی‌ترین مطالبه مردم استان که احداث راه آهن است با هیچکس تعارف نداریم و دولت باید تا خرداد سال آینده راه آهن اردبیل را به هر شکل ممکن تکمیل و آماده افتتاح کند.

وی با اشاره به حضور قرارگاه خاتم‌الانبیا برای اجرای طرح‌های عمران شهری و تکمیل محور اردبیل – سرچم خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی و شهرداری اردبیل طرح‌های مهم با اولویت برای بهره‌مندی از منابع قرارگاه خاتم‌الانبیا معرفی شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین به بازدید معاونین وزیر راه و شهرسازی از محلات ایران‌آباد و عدالت‌آباد اشاره کرد و گفت: محرومیت در این مناطق به حدی است که نه تنها دل هر ایرانی را به درد می‌آورد بلکه ضرورت خدمت‌رسانی‌ بی‌منت به این محرومان بیش از گذشته احساس می‌شود.

موسوی افزود: باید تکلیف این محله در الحاق به محدوده شهر مشخص شده و ساکنان این مناطق از آب شرب، برق، گاز و سایر خدمات استفاده کنند.

وی ادامه داد: راه و شهرسازی و شهرداری مکلفند تکلیف این مناطق را در الحاق به محدوده شهرداری معین کنند تا امکان خدمات‌رسانی بیشتر و ساخت مجموعه‌های فرهنگی و آموزشی در این مناطق فراهم آید.

10 میلیون ایرانی سهام عدالت می‌گیرند

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مصوبات اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس را یادآور شد و بیان کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی در صحن علنی مجلس به تصویب رسید تا افرادی که دارای چندین واحد مسکونی هستند نسبت به اجاره دادن آن و معاف بودن از پرداخت مالیات اقدام کنند.

موسوی افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس برای جاماندگان سهام عدالت برنامه‌ریزی خوبی را انجام داده تا 10 میلیون نفر از مزایای سهام عدالت با اولویت خانواده‌های محروم و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استفاده کنند.

وی گفت: با هدف پوشش بیمه همگانی قرار است 3 میلیون واحد ساختمانی در کشور از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند تا در موقع وقوع حوادث از طریق بیمه حمایت‌های قانونی انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: تمام نمایندگان استان در مجلس انقلابی یازدهم در حوزه‌های مختلف کارها را با یک رقابت دوستانه پیگیری می‌کنند تا بیشترین توسعه و تحول در این دوره اتفاق بیفتد.

موسوی گفت: نوسانات قیمت ارز و سکه در این شرایط بیشترین ضربه را به واحدهای تولیدی و کارگری وارد کرده که امیدواریم در این شرایط سخت دولتمردان به مهار تورم ناشی از نوسانات سکه و ارز توجه کنند.

وی به تنگناهای معیشتی مردم به ویژه در شرایط کرونا اشاره و اظهار کرد: آسیبی که کرونا به اقتصاد ایران وارد کرد کمتر از تحریم آمریکا و اروپا نبوده و همه باید به رفع مشکلات در این حوزه کمک کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی استان اردبیل را استان کمتر توسعه یافته معرفی و خاطرنشان کرد: در این استان محروم بسیاری از خانواده‌ها از سرپناه مناسب بی‌بهره‌ هستند که ساخت واحدهای مسکونی برای این اقشار و همچنین پرداخت تسهیلات با نرخ سود چهار درصد برای ساکنان بافت فرسوده باید مورد توجه قرار گیرد.

موسوی افزود: ما نباید بر تعیین تکلیف باغ شریعت که دارای مالک خصوصی و ابهامات حقوقی است، اصرار کنیم بلکه بهتر است از مانور دادن روی این موضوع و تعیین تکلیف باغ شریعت که صاحب آن تمایلی به فروش ندارد اصراری نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در صورتی که راه آهن اردبیل با این شرایط به اتمام برسد ابتر خواهد ماند و انتظار این است که راه آهن اردبیل به پارس‌آباد و حوزه قفقاز متصل شود تا امکان توسعه همه جانبه این خط ریلی به عنوان کریدور شمال به جنوب مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعرض به هواپیمای ایران اقدام تروریستی آمریکا بود

ج جولای 24 , 2020
خبرگزاری مهر، سرویس بین‌الملل – جواد حیران نیا: شب گذشته، یک فروند هواپیمای ماهان به شماره پرواز ۱۱۵۲ که از فرودگاه امام خمینی به مقصد بیروت در پرواز بود با ایجاد مزاحمت از سوی دو فروند جنگنده امریکایی مواجه شد که از یکی از پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع