آغاز بکار اولین واحد گلاب‌گیری در شهرستان جوین خراسان رضوی

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: با هدف تولید گلاب و ترویج کشت گل محمدی و اشتغال زایی نخستین واحد گلابگیری در شهرستان جوین آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا هاشم آبادی در این خصوص گفت: این واحد به همت یکی از کشاورزان پیشرو شهرستان برای اولین بار در شهرستان اقدام به تولید گلاب کرده که امیدواریم با اعطای تسهیلات کم بهره نیز توسعه یابد.

وی افزود: پنج هکتار از اراضی قابل کشت این شهرستان به گل محمدی اختصاص داده شده است؛ کشاورزان تاکنون محصول گل محمدی خود را با وجود هزینه های بالای حمل و نقل به شهرستان های مجاور انتقال میدادند که امیدواریم با وجود چنین واحد فرآوری در شهرستان علاوه بر کاهش هزینه ها، سطح زیرکشت این محصول نیز افزایش یابد.

هاشم آبادی ادامه داد:تشویق و ترغیب مردم برای استفاده از داروهای گیاهی با نظر و مشورت پزشک  بعنوان یکی از راه‌های حفظ سلامتی است؛ یکی از روش‌های متنوعی که ما می‌توانیم سبک زندگی اسلامی خود را ارتقاء بدهیم استفاده از محصولات طبیعی و باغی است.

وی اشاره کرده :میانگین برداشت از هر هکتار مزرعه گل محمدی یک تن است و پیش‌بینی می‌شود که امسال پنج تن محصول در مجموع برداشت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

​نابودی رژیم اشغالگر قدس با وحدت مسلمین جهان به زودی زود محقق می شود

ج مه 22 , 2020
به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در نشست صمیمانه‌ای که پیش از ظهر امروز با خانواده شهید “مجید بارانی” داشت اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت کشور به ویژه سپهبد شهید “حاج قاسم سلیمانی” را گرامی می داریم و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع