آغاز فعالیت روز بازارهای قزوین با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: فعالیت تمامی روز بازارهای هفتگی در سطح شهر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش در هنگام کار و همچنین دریافت و پرداخت نکردن وجه نقد آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، وحید مقدم سلیمی با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته، به دستور ستاد مقابله با کرونا بازارهای سیار به طور کامل تعطیل شده بودند، افزود:این بازارها با توجه به تصمیم گیری جدید قرار شده با اعمال برخی محدودیت‌ها با نظارت بازرسان این سازمان به فعالیت خود ادامه دهند.

 وی اظهار داشت: روز بازارها به طور روزانه با بیش از ۳۷۰ غرفه دار که همگی دارای مجوز هستند، مشغول فعالیتند و علاوه بر ایجاد زمینه‌های کسب و کار خرد، نقش به سزایی در اشتغال‌زایی، حمایت از مشاغل و تولیدات داخلی دارند.

این مسئول اضافه کرد: فعالیت این بازارها از حیث پراکنش مناسب به فراخور ایام هفته و عرضه تمامی اقلام مورد نیاز خانوارها اقدام بسیار مطلوبی است و فرصت کسب درآمد را برای برخی فراهم می‌کنند.

وی یادآور شد: در نحوه فعالیت روز بازارها تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم و اگر وضعیت این مناطق بحرانی تشخیص داده شود، امکان تعطیلی وجود دارد.

مقدم سلیمی تاکید کرد: پس از پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه بازگشایی مجدد بازارهای سیار در صدد ایجاد بازاری با محوریت صنایع دستی و هنر ایرانی به منظور حمایت از کالای ایرانی، توسعه مشاغل خانگی و خود اشتغالی هستیم.

چهار روز بازار در روزهای شنبه، سه شنبه،چهارشنبه و جمعه در شهر قزوین فعالیت می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سامانه «خدمات نیابتی» برای اولین بار در تبریز و تهران راه اندازی شد

چ سپتامبر 16 , 2020
سامانه خدمات نیابتی در قالب خدمات ویژه شهروندی «خوش» برای اولین بار در تبریز و تهران راه اندازی شد که این سامانه با دریافت نیابت از شهروند، کارهای شهروند را در شهرهای تبریز، تهران و تورنتوی کانادا به نیابت پیگیری می‌کند. ایلنا، ابوالفضل محمدی قدیم در گفت‌وگو با خبرنگاران، از […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع