آغاز فعالیت کلیه بازارهای سیار و جمعه بازارهای مشهد با رعایت پروتکل های بهداشتی

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: تمامی بازارهای سیار اعم از روزبازارها، عصربازارها، شب بازارها و جمعه بازار کتاب و خودرو فعالیت مجدد خود را آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مسعود رضوی با بیان این مطلب که از ۶ اسفندماه سال گذشته، با دستور ستاد مبارزه با کرونا بازارهای سیار به طور کامل تعطیل شده بودند، اظهار کرد: بدون شک بازار روز در جوامع شهری امروزی چه در کلان شهرها و چه در شهرهای کوچک مشتریان خاص خود را دارد. تنوع کالا، کاهش قیمت کالا، تثبیت قیمت ها و حذف واسطه ها از جمله ویژگی های این نوع بازارها است.

وی افزود: فعالیت بازارهای سیار در مشهد به طور روزانه با سه هزار غرفه دار در قالب پنج هزار و 200 مجوز صورت می گیردو علاوه بر ایجاد زمینه های کسب و کار خرد، نقش به سزایی در اشتغال زایی، حمایت از مشاغل و تولیدات داخلی داشته است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد بیان کرد: فعالیت این بازارها از حیث پراکنش مناسب به فراخور ایام هفته و عرضه تمامی اقلام مورد نیاز خانوارها اقدام بسیار خوبی است و سبب ایجاد فرصت کسب درآمد برای افرادی که امکان استفاده از فضاهای تجاری را ندارند و تهیه مایحتاج شهروندان با قیمتی مناسب می شود.

رضوی خاطرنشان کرد: با مناسب تر شدن شرایط، فعالیت مجدد این بازارها منوط به رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش در هنگام کار و همچنین عدم دریافت و پرداخت وجه نقد در تعاملات غرفه داران با مشتریان آغاز شده است .

وی اضافه کرد: پس از پیگیری های صورت گرفته در زمینه بازگشایی مجدد بازارهای سیار، با هدف حمایت از کالای ایرانی، توسعه مشاغل خانگی و خود اشتغالی بانوان؛ در صدد ایجاد بازاری با محوریت صنایع دستی و هنر ایرانی هستیم که امیدواریم تا پایان نیمه اول سال به بهره برداری برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آرش رضاوند: موافق تعطیلی لیگ برتر نیستیم! / کرونا زندگی بازیکنان را به خطر می اندازد

ش مه 30 , 2020
هافبک استقلال ابراز امیدواری کرد با شروع دوباره رقابت‌های تمهیدات لازم برای محافظت بازیکنان در نظر گرفته شود. به گزارش ایلنا، آرش رضاوند در حاشیه تمرین امروز استقلال اظهار کرد: خدا را شکر شرایط خیلی خوبی داریم. هر روز در دو نوبت صبح و عصر تمرین می‌کنیم و امیدوار هستم […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع