آمار ازدواج در استان تهران با ۱۹ هزار مورد کمتر از سال ۹۷ ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: با وجود رشد کم جمعیت غالب قشر جامعه امروز ما جوانان هستند و خانواده مقدمه نهاد اجتماعی محسوب می‌شود.

وی در خصوص دلایل مختلفی که سبب کاهش ازدواج می‌شود اظهار داشت: علل عمده کاهش امر ازدواج اشتغال است.

استاندار تهران در خصوص آمار ازدواج در ۲ سال اخیر گفت: ازدواج در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ کاهش یافته بود به طوری که در سال ۹۷ تعداد ۵۳۰ هزار ازدواج داشتیم و در ۹۷ میزان ۵۴۹ هزار ازدواج ثبت شده بود که ۱۹ هزار مورد کاهش را نشان می‌دهد.

محسنی بندپی بیان داشت: در شرایط کنونی با فاصله گرفتن از زندگی سنتی ازدواج سخت‌تر می‌شود و این اوضاع آسیب‌های دیگری را به همراه دارد که در رشد جمعیت تأثیر منفی خواهد داشت و بررسی‌های علمی در سلامت روان نشان می‌دهد که تجرد در این موضوع تأثیر زیادی دارد.

وی با بیان اینکه کرونا تهدیدی برای سلامتی بود گفت: به این موضوع باید توجه کنیم که یکی از فرصت‌های کرونا این بود که تشریفات زائد را برای ازدواج کاهش داد و باید از این فرصت استفاده کرد.

استاندار تهران گفت: ضروری است که صدا و سیما باید در زمینه تحکیم ازدواج تولید محتوا کند و مراکز مشاوره تحکیم و تقویت خانواده باید شرایطی را فراهم کنند که آسیب‌ها را بر طرف کنند و در این راستا مجمع خیرین ازدواج نیز بسیار کمک حال خواهند بود.

محسنی بندپی عنوان داشت: اگر در امر اشتغال تحرک و فعالیت خوبی داشته باشیم می‌توانیم در ازدواج که تکلیف است و فقر را مصون می‌کند را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان منصوب شد

س جولای 21 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، طی حکمی از سوی سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرهنگ «مجید سوری» به عنوان معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان منصوب شد. پیش از این سرهنگ «محسن رشیدی» عهده دار این مسئولیت بوده که سابقه خدمت به عنوان معاون آموزش سپاه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع