آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه چین خبر داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در ادامه تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین، واشنگتن روز جمعه از اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکتی چینی خبر داد.

در این ارتباط وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که تحریم‌های جدید این وزارتخانه شامل دو فرد و یک شرکت چینی و مرتبط با نقض حقوق بشر است.

تنش میان چین و آمریکا که در بحبوحه شیوع کرونا تشدید شده، طی چند هفته گذشته ابعاد جدیدی به خود گرفته است.

دولت دونالد ترامپ با مقامات چین بر سر تجارت و همه‌گیری ویروس کرونا و همچنین اعمال قانون امنیتی جدید چین در هنگ‌کنگ، درگیری‌هایی داشته است و این درگیری‌ها کار را بدان جا رساند که حتی دو کشور اقدام به تعطیل کردن کنسولگری‌های متقابل کردند.

از جمله آمریکا در اوایل هفته جاری اعلام کرد که چین باید کنسولگری خود را در هیوستون ببندد و در مقابل نیز چین دستور داده که کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو بسته شود.

کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو واقع در جنوب غرب چین در سال ۱۹۸۵ ایجاد شد و بیش از ۲۰۰ کارمند داشت که در میان تنش دو کشور به طور کامل تخلیه و تعطیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آتش سوزی در سربیژن صدها هکتار مرتع را به خاکستر تبدیل کرد

ج جولای 31 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، گردشگری غیر مسئولانه در جنوب کرمان در فصل تابستان بلایی است که در گرمای جنوب کرمان به جان منابع طبیعی می‌افتد و این بار قرعه به نام مراتع سربیژن زده شد و ۲۰۰ هکتار از مراتع طعمه حریق شد اما با هوشیاری مسئولان عوامل این حادثه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع