آمریکا با خروج از برجام، قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشت/ به توافق هسته‌ای پایبند هستیم

نماینده آلمان در شورای امنیت سازمان ملل شامگاه سه‌شنبه در نشست مجازی این شورا سخنرانی کرد.

به گزارش ایلنا، نماینده آلمان در شورای امنیت سازمان ملل شامگاه سه‌شنبه در نشست مجازی این شورا سخنرانی کرد. 

وی مدعی شد که اظهارات ایران علیه اسرائیل بسیار نگران‌کننده است. 

نماینده آلمان در این شورا افزود: «در زمینه قطعنامه ۲۲۳۱، با حرف‌های نماینده چین موافق هستم. هدف اصلی حفظ برجام و اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ است. برجام در برخی رسانه‌ها به عنوان شاهکار دیپلماسی شناخته شده است. به لطف این توافق، برنامه هسته‌ای ایران کنترل شده است. مایه تاسف است که آمریکا از این توافق خارج شد. با این کار، آمریکا قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشت.»

وی افزود: «ما بسیار نگران اقدام‌های اخیر ایران در زمینه عقب‌نشینی از برجام هستیم. زمانی که کسی از چراغ قرمز عبور می‌کند و قوانین را زیر پا می‌گذارد، دلیل نمی شود که دیگران نیز چنین کنند. ایران باید به تعهدات خود بازگردد».

وی گفت: «ما همچنان متعهد به برجام هستیم. همچنین نگران شماری از اقدام‌های ایران در منطقه هستیم که به نظر ما قطعنامه ۲۲۳۱ را زیر پا می‌گذارد. در زمینه تحریم تسلیحاتی، آماده‌ایم در قالب برجام با دیگر کشورهای عضو مانع از صادرات سلاح از سوی ایران به دیگر کشورها شویم».

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امضای تفاهم‌نامه مشارکت در سرمایه گذاری خط دوم حمل‌ونقل ریلی سنگان- بافق

س ژوئن 30 , 2020
مراسم تبادل تفاهم نامه مشارکت و سرمایه گذاری احداث خط دوم ریلی سنگان – تربت حیدریه – جندق – بافق با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی، رییس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل گروه فولادمبارکه برگزار شد. به گزارش  ایلنا، وزیر راه و شهرسازی در این آیین اظهار […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع