آمریکا سرمایه‌گذاری در استخراج فلزات نادر را از سر می‌گیرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، گزارشات حاکی از آن است که پنتاگون تصمیم‌گرفته تا سرمایه‌گذاری در ۲ پروژه معدنی فلزات نادر را از سر بگیر تا در شرایطی که اختلافات با چین بالا گرفت، از وابستگی آمریکا به برترین تأمین‌کننده این فلزات در جهان بکاهد.

در ماه آوریل، شرکت لایناس استرالیا، بزرگترین تولیدکننده فلزات نادر جهان در خارج از چین و رقیب آمریکایی آن، ام‌پی متریال، برنده قراردادهایی از سوی ارتش آمریکا شدند تا تاسیساتی برای تفکیک فلزات نادر در تگزاس و کالیفرنیا راه بیاندازند.

پس از ماه‌ها تحقیق توسط یک گروه ثالث، وزارت دفاع آمریکا تصمیم گرفت سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها را از سر بگیرد.

فلزات نادر گروهی از عناصر هستند که در ساخت ابزارهای گوناگون، از تلف همراه گرفته تا تجهیزات پیشرفته نظامی، کاربرد دارند.

آمریکا مانند سایر کشورهای جهان به شدت به واردات این فلزات از چین وابسته است. چین بیشترین میزان تولید فلزات نادر در جهان را به عهده دارد.

بعد از اینکه با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین در سال گذشته، پکن اعلام کرد که می‌تواند صادرات این محصول به ایالات متحده را قطع کند، واشنگتن به دنبال آن افتاد که تولید فلزات نادر را در داخل خاک آمریکا تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هوشمندی ملت ضامن شکست پروژه نفوذ و اراده دشمن در تسلیم ایران است

ی جولای 26 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد؛ وحدت، بصیرت و هوشمندی ملت را ضامن شکست پروژه نفوذ و اراده دشمن و وطن فروشان روسیاه در تسلیم ایران اسلامی و تحمیل مجدد سلطه استکبار بر کشور دانست. در بخشی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع