آموزش‌های فنی و حرفه ای در دوران کرونا

یکی از محورهای اساسی رشد تمدن‌های فعلی پیشرفت‌هایی است که در حوزه‌های مختلف صنعتی و فنی شکل می‌گیرد. آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند بخش مکمل نظام آموزشی باشد به شرط آنکه به محتوای فرهنگی آن هم توجه کافی شود. نقش و اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه اقتصادی نزد کشورهای توسعه‌یافته و بسیاری از کشورهای در حال توسعه، شناخته شده است. آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش‌هایی هستند که انتظار می‌رود دانش‌آموختگان آنها در ورود به دنیای واقعی کار از سازگاری نسبی برخوردار باشند. در ایران بخش عمده‌ای از این ماموریت را سازمان فنی وحرفه‌ای بر عهده دارد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال ۱۳۵۹ از ادغام سه واحد آموزشیِ «اداره کل تعلیمات حرفه ای وزارت کار و امور اجتماعی»، «صندوق کارآموزی» و «کانون کارآموزی» با نام «سازمان آموزش فنی و نیروی انسانی» تشکیل شد و در سال ۱۳۶۰ به «سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» تغییر نام یافت. تابستان، زمان اوج فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای است، اما سال ۹۹ به علت شیوع کرونا برخی از این کارگاه‌ها در کشور تعطیل و برخی هم با کمتر از نیمی از ظرفیت خود فعال هستند. ۶ مرداد روز ملی “مهارت، کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای” نام‌گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برای طارمی جوک تازه بسازید!

ی جولای 26 , 2020
«در این که خود او با گاف‌های گاه به گاهش به این طیف پاس گل می‌دهد، شکی نیست اما کار ما باید مچ‌گیری از جوان بوشهری باشد که آن طرف دنیا به نام «ایران» شناخته می‌شود؟ به چه قیمت؟ یک پوزخند ساختن و چند لایک؟» به گزارش ایسنا، احسان محمدی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع