آموزش حضوری برای دانش آموزانی باشد که امکانات لازم را در منزل ندارند

ایسنا/اصفهان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آموزش حضوری فقط باید برای دانش آموزانی باشد که امکان آموزش در منزل را ندارند و اگر خانواده ها بتوانند امکانات آموزش را در منزل فراهم کنند بهتر است دانش آموز در منزل بماند.

طاهره چنگیز، شامگاه (سه شنبه-۲۵ شهریور) در نشست خبری که به صورت ارتباط اینترنتی برگزار شد، اظهار کرد: امروز چهل و نهمین جلسه ستاد پیشگیری با کرونا استان اصفهان برگزار شد. در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۲۵  شهریور جمعا ۱۴۶ نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند و ۹۷ نفر نیز از بیمارستان مرخص شده اند و متاسفانه در شبانه روز گذشته ۱۹ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: بر اساس آمار صبح جمعا در استان اصفهان ۱۱۲۷ نفر بستری هستند که ۱۸۴ نفر در بخش “آی. سی. یو” بستری هستند و ۱۰۹ نفر با دستگاه تنفس می کنند. در کل از نظر تعداد ابتلا نسبت به روز گذشته روند افرایشی داشته ایم. امروز وزارت بهداشت اعلام کرد ۲۷۰۰ نفر نمونه مثبت در شبانه روز گذشته ثبت شده است که از این میزان یک سوم آن مربوط به استان اصفهان است که رقم بالایی است.

افزود: خوانسار هم جز شهرستان های قرمز است و تعداد فوتی های آن رو به افزایش است که این مشکل به دلیل مسافرت ها و ترددهای بین خوانسار و بقیه شهرستان ها است و خوانسار نسبت به جمعیتی که دارد وضعیت بدتری از فلاورجان و خمینی شهر ندارد. پس باید دستورالعمل های بهداشتی جدی گرفته شود

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در استان اصفهان تست کرونای ۹۳۴ نفر مثبت اعلام شد که البته تعداد بستری جدید در استان به ۱۵۰ نفر نمی رسد.

چنگیز در خصوص وضعیت مدارس، تصریح کرد: به صراحت گفته ام که آموزش نباید متوقف شود، اما آموزش حضوری فقط باید برای دانش آموزانی باشد که امکان آموزش در منزل را ندارند و اگر خانواده ها بتوانند امکانات آموزش را در منزل فراهم کنند بهتر است دانش آموز در منزل بماند. در این صورت مدارس بسیار خلوت تر می شود و سلامت دانش آموزان بهتر حفظ می شود.

وی افزود: گروه های جراحی ما در بیمارستان های امین و کاشانی فعال هستند و تلاش کرده ایم هیچ خدمتی درمانی در اثر کرونا تعطیل نشود.  

همچنین در این نشست اعلام شد که وضعیت ۱۵ شهرستان استان قرمز است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توضیحات وزیر کشور درباره شرایط امنیتی در کمیسیون امنیت ملی

س سپتامبر 15 , 2020
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر کشور در جلسه عصر امروز این کمیسیون برای پاسخ به سوال نماینده زابل و ارائه گزارش عملکرد این وزارتخانه خبر داد. شهریار حیدری در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع