آگاهی و مطالبه گری مردم در حوزه محیط زیست افزایش یافته است

ایسنا/اصفهان فرماندار کاشان گفت: زندگی بشر وابستگی مستقیم با محیط زیست دارد و ایجاد هرگونه ناهنجاری در این سیستم طبیعی بر کیفیت زندگی اثرگذار است.

علی اکبر مرتضایی، امروز (سه شنبه-۲۵ شهریور) در دیدار با کارکنان اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان کاشان، اظهار کرد: در روزگاری که صنعتی شدن و مشکلات ناگزیر آن، با سرعت عرصه های طبیعی را متاثر می کند و محیط آسایش مردم مرتب تنگ تر می شود بر حساسیت و اهمیت حفظ محیط زیست بیش از پیش افزوده می شود.

وی با تقدیر از خدمات مدیر سابق و اقدامات انجام گرفته اداره حفاظت از محیط زیست کاشان، تصریح کرد: محیط زیست حوزه ای فنی و تخصصی است و با توجه به محدودیت امکانات و گستره جغرافیایی شهرستان باید پذیرفت که کارکنان این اداره سختی ویژه ای را تحمل می کنند.

به گزارش ایسنا، فرماندار کاشان تاکید کرد: همت و تلاش کارکنان اداره حفاظت از محیط زیست کاشان موجب شده شهرستان کاشان با وجود شهرک ها و نواحی صنعتی به عنوان متراکم ترین نقطه صنعتی ترین کشور، تنوع آب و هوایی و استقرار در حاشیه کویر، هنوز محیطی مطلوب برای زندگی شهروندان باشد.

وی افزود: به علت اینکه کاشان یک شهرستان برخوردار محسوب می شود، متاسفانه خیلی از اعتبارها به شهرستان اختصاص پیدا نکرده در صورتی که این یک هدفگذاری غیر دقیق است.

مرتضایی گفت: این شهرستان با شرایطی مثل گستره وسیع جغرافیایی، جمعیت بالا و واحدهای صنعتی زیاد، مشکلات بیشتری دارد هرچند که تلاش شده است در یک سال گذشته از طریق آمایش سرزمین این نقص برطرف شود.

وی تاکید کرد: در برخورد با واحدهای آلاینده هر چند که رعایت مقررات زیست محیطی باید اجرا شود اما باید بهره گیری از دانش و تجربه برای ارائه راه حل و کمک به حفظ واحد تولیدی در اولویت قرار بگیرد.

مرتضایی با اشاره به شیوه های اعمال قانون، افزود: در پاره ای از موارد به جای مخالفت صرف، شاید با ارائه مشاوره و یا تذکر صحیح بتوان مشکل را برطرف کرده و از ایجاد تبعات دیگر پیشگیری کرد.

همچنین معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری کاشان گفت: هر ساله اعتبار مناسبی برای حفاظت از محیط زیست پیش بینی شده است که باید به دقت علت تجمیع این همه مشکلات بررسی شود.

مسعود خاندایی تصریح کرد: روند تخصیص و جذب بودجه در کمیته برنامه ریزی رصد می شود و بودجه ای که به هر دلیل جذب نمی شود در سال های آتی به اولویت هایی اختصاص می یابد که دستگاه متولی توان جذب و هزینه کرد آن را دارد.

وی افزود: لازم است بخشی از نیازهای اداری از طریق خرید خدمت از بخش خصوصی تامین شود و همچنین نسبت به جذب مشارکت های مردمی در خصوص انجام برخی از پروژه ها اقدام شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان نیز گفت: این اداره با کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در محیط اداری و نظارت بر محیط طبیعی روبرو است در حالی که برای پایش، مسافت ۵۰۰ کیلومتر در مناطق مختلف شهرستان باید طی شود.

الهیار دولتخواه اظهار کرد: با استفاده از کارشناسان فنی و جلب مشارکت ذینفعان توانستیم که از پراکندگی پسماندهای صنعتی در سطح شهرستان کاشان جلوگیری کنیم و ۱۶ چاله زباله بسته شده است.

وی تصریح کرد: اکنون با افزایش آگاهی شهروندان در حوزه محیط زیست، مطالبه گری مردم افزایش یافته است که پاسخ به آنها نیازمند برخی تجهیزات و بدنه کارشناسی قوی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استراماچونی: هواداران بدانید همه چیز ساختگی بوده است

س سپتامبر 15 , 2020
سرمربی ایتالیایی پیشین استقلال به خبر بازگشتش به این تیم واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، آندره‌آ استراماچونی، سرمربی پیشین استقلال که زمزمه‌های بازگشت او به ایران دوباره مطرح شد و حتی باشگاه استقلال هم در بیانیه‌ای مذاکرات با این سرمربی ایتالیایی را تایید کرد، در استوری اینستاگرامش اعلام مرد […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع