اتصال به شبکه ریلی شاخص‌های اقتصادی استان بوشهر را ارتقا می‌دهد

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه آهن می‌تواند نقش کلیدی بوشهر در اقتصاد ملی را از استان پشتیبان به استان مولد و تولیدگر ارتقا داده و نگرش مسئولین و تصمیم گیران کشور نسبت به استان بوشهر را تغییر دهد.

وی ادامه داد: اتصال استان بوشهر به شبکه راه آهن سراسری از طریق استان فارس در نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که با حضور رؤسای مجامع نمایندگان و استانداران بوشهر و فارس، مسئولین وزارت راه و شهرسازی و همچنین نمایندگان بانک‌های خصوصی و دولتی در این خصوص برگزار شد مورد بحث و بررسی قرار گرفت، که انتظار داریم شاهد تسریع روند اجرایی این پروژه ملی باشیم.

جمیری به گزارش‌های ارائه شده در کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در این نشست مسئولین امر گزارش اقدامات انجام شده در خصوص راه آهن بوشهر- شیراز را ارائه داده و مسیر پیش رو را ترسیم کردند، که البته همانطور که پیش از این نیز اعلام کردم این اقدامات ناکافی و روند اجرایی آن بسیار کند پیش می‌رود.

جمیری به نشست با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و پیگیری اولویت‌های این حوزه اشاره کرد و افزود: موضوع فراهم آمدن شرایط لازم برای پهلوگیری شناورهای با ظرفیت ۵۰ هزار تن با پیگیری پروژه عمق بخشی به کانال ورودی بندر بوشهر در نشستی با حضور استاندار مورد تاکید قرار گرفت و متذکر شدیم که این سازمان می‌بایست مقدمات و زیر ساخت لازم را برای اتصال جزیره نگین به پروژه خط آهن را برنامه ریزی و اجرایی کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به اهمیت نقش اتصال به شبکه ریلی در بهبود شاخص‌های اقتصادی استان اظهار داشت: راه آهن جز اولویت‌های اصلی استان بوشهر است موضوعی که تمامی نمایندگان استان با حساسیت ویژه‌ای آن را دنبال کرده و به دنبال تسریع در روند اجرایی آن هستند.

وی افزود: با پیگیری و به ثمر رساندن این دست پروژه‌های زیر ساختی می‌توان شاهد به جهش در روند فعالیت‌های اقتصادی کشور و همچنین تحول مثبت در معیشت و کسب و کار مردم استان بوشهر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اقدامات پیشگیری از مصرف مواد مخدر در بوشهر مطلوب است

چ سپتامبر 16 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، عباس جمشیدی عصر چهارشنبه در نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوشهر اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف در زمینه پیشگیری، درمان و توسعه مشارکت‌های مردمی در زمینه کاهش مصرف مواد مخدر برنامه‌های خود را اعلام کنند و از تمام ظرفیت خود در این زمینه استفاده […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع