اجرای آزمایشی «تله ای سی یو» در فارس

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از بخش‌های که نقش ویژه ای در ارائه خدمات به بیماران کرونایی دارد بخش مراقبت‌های ویژه است و یکی از راههای کاهش این مرگ و میر ارائه خدمات به صورت تله آی سی یو است.

او افزود: با توجه به اینکه در تمامی زمان‌ها شاید ارائه خدمات توسط متخصصین و پزشکان متبحر در تمامی نقاط کشور وجود نداشته باشد از این رو خدمات تله آی‌سی‌یو می‌تواند نقش مهمی در ارائه خدمات بهتر به بیماران که در این بخش‌ها مراقبت درمانی دریافت می‌کنند داشته باشند.

جان بالایی تاکید کرد: در حال حاضر ممکن است پزشکان فوق تخصص در محیط امکان حضور نداشته باشند، لذا امروز بهترین فرصت برای ارائه خدمات به صورت سیستم‌های مشاوره‌ای مجازی و تله آی سی یو است.

وی همچنین خاطرنشان کرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز اولین دانشگاه در سراسر کشور خواهد بود که به صورت آزمایشی طرح تله آی سی یو را در شیراز اجرایی خواهد کرد و به تدریج سایر دانشگاه‌های کشور نیز این طرح در آنان اجرایی خواهد شد.

او عنوان کرد: با توجه به اینکه استان فارس دارای زیرساخت خوب در راستای الکترونیکی کردن خدمات دارد از این رو انتظار می‌رود با مجوز آتی که از ستاد ملی کرونا گرفته شده متعلق به پرداخت خدمات پزشکی در قالب‌های الکترونیکی باشند

جان بابائی گفت: با استفاده از زیر ساخت‌هایی که در شیراز وجود دارد، تصاویر سی تی اسکن و رادیولوژی و سایر تصاویر به مرکز استان ارسال خواهد شد و اساتید رادیولوژی می‌توانند بلافاصله گزارش بنویسند و معطلی را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور علی پروین در تمرین پرسپولیس

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، علی پروین بازیکن و سرمربی پیشین این تیم، عصر امروز در تمرین پرسپولیس حاضر شد و مورد استقبال گرم مدیر تیم، اعضای کادر فنی و بازیکنان و اعضای تیم قرار گرفت. پروین خوش و بش گرمی با شاگردان قدیمی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع