اجرای بیش از ۶۷۰ میلیارد ریال عملیات زیر بنایی در بخش آب‌ و خاک

مدیر آب ‌و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای ۶۷۰ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال عملیات زیر بنایی در بخش آب ‌و خاک این سازمان در سال ۹۹-۹۸ خبر داد.

به گزارش ایلنا از سمنان، حسین شاهینی اظهار داشت: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، احداث کانال بتنی، شن‌ریزی جاده بین مزارع و تسطیح و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی از عمده اقدامات انجام‌شده در بخش زیر بنایی آب‌وخاک بوده است.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات سال ۹۸ تاکنون ۲۳۵۰ هکتار از اراضی استان سمنان به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده است، تصریح کرد: این عملیات با صرف اعتبار بالغ‌بر ۳۴۲ میلیارد ریال انجام‌شده است.

مدیر آب‌ و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به ویژگی‌ها و مزایای آبیاری تحت‌فشار اشاره کرد و گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب، توزیع یکنواخت آب در مزرعه، افزایش کمی و کیفی محصول، سهولت در اجرای عملیات زراعی، امکان انجام آبیاری همراه با کودپاشی و سم‌پاشی و پخش یکنواخت آنها، افزایش راندمان آبیاری بیش از ۳۰ درصد، کاهش مصرف سم و کود بیش از ۲۵ درصد و افزایش تولید محصول تا ۳۰ درصد برخی از این مزایا است.

شاهینی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات سال ۹۸ تاکنون ۱۴۴ رشته از قنوات استان به میزان ۳۸.۶ کیلومتر با اعتبار ۱۱۰۸۸۹ میلیون ریال مرمت و بازسازی شد.

وی احداث ۶۲.۵ کیلومتر کانال بتنی و انتقال آب با لوله به‌منظور جلوگیری از هدر رفت آب در بخش کشاورزی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در بخش زیر بنایی آب‌وخاک عنوان کرد و گفت: این میزان کانال از محل اعتبار سال ۹۸ انجام‌شده است.

مدیر آب‌ و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: از اعتبارات سال ۹۸ تاکنون ۳۰ کیلومتر شن‌ریزی جاده بین مزارع با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد ریال انجام‌شده است.

شاهینی با بیان اینکه از محل اعتبار سال ۹۸ عملیات تسطیح و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی نیز انجام‌شده است، افزود: ۳۲۱ هکتار تسطیح و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی با اعتبار بالغ‌بر ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کمبود ۶۲ پایگاه اورژانس در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز/ ۴۷ هزار تماس مزاحم تلفنی در یک ماه گذشته

چ سپتامبر 16 , 2020
رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از کمبود ۶۲ پایگاه اورژانس در حوزه دانشگاه علوم پزشکی خبر داد گفت: بر اساس طرح توسعه ششم، تعداد پایگاه های اورژانس باید به عدد ۱۶۲ برسد. به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، فرهنگ کره بندی امروز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه، به مناسبت روز اورژانس […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع