اختصاص آب سدها جهت توسعه کشاورزی از بزرگترین اقدامات دولت در شهرستان میناب است

استاندار هرمزگان تامین آب کشاورزی از طریق اختصاص آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب و شمیل و نیان را از بزرگترین اقدامات دولت برای این منطقه دانست.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فریدون همتی در آیین بهره‌برداری از شبکه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی دشت میناب که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشاورزی در هرمزگان به ویژه در شهرستان میناب، عنوان کرد: شهرستان میناب دارای ۴۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۷ هزار بهره‌بردار در این حوزه است.

وی ادامه داد: با احداث آب شیرین کن های بزرگ در بندرعباس، آب شرب شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از طریق این آب شیرین کن ها تامین می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: با این اقدام، بخش عمده آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب و شمیل و نیان شهرستان بندرعباس، جهت کشاورزی به ویژه در دشت میناب، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همتی تصریح کرد: تامین آب کشاورزی از طریق سدهای استقلال، سرنی، شمیل و نیان، از بزرگترین اقدامات دولت برای این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ویدیو: طرح موزاییکی استقلال روی سکوهای ورزشگاه آزادی

پ جولای 23 , 2020
باشگاه استقلال پیش از دیدار با نساجی مازندران از طراحی موزاییکی جالبی رونمایی کرد. حجم ویدئو: 3.35M | زمان ویدئو: 00:00:16

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع