اختصاص 25 درصد از ظرفیت بیمارستان امام خمینی کرج به بیماران کرونایی

جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان البرز از اختصاص ۲۵ درصد از ظرفیت درمانی بیمارستان امام خمینی کرج به بیماران کرونایی دارای بیمه مکمل درمانی، خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی درویش پور با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به درخواست رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، 25 درصد از ظرفیت بیمارستان امام خمینی در اختیار بیماران کرونایی قرار می گیرد.

وی افزود: بیمارانی که دارای بیمه‌های مکمل درمانی هستند می‌توانند از خدمات این بیمارستان بهره مند شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از دلایل کنترل بیماری کرونا در موج اول، همکاری قرارگاه‌های محله محور بود، خاطر نشان کرد: نقش این قرارگاه‌ها در موج اول کرونا به منظور کمک به مسئولان در حوزه گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر و خیابان ها، شناسایی بیماران مبتلا، تامین بخشی از اقلام مورد نیاز بهداشتی مردم و … بسیار مهم و ارزشمند بود که امید می رود در موج دوم بیماری نیز مورد توجه قرار گیرد.

ممنوعیت فروش و ذبح گوسفند در مراکز عرضه دام در سطح استان از جمله مصوبات این نشست بود. درویش پور در این خصوص گفت: به منظور جلوگیری از تجمع و مسافرت‌های درون و برون شهری و مخاطرات موجود در محل‌های عرضه دام مراسم قربانی امسال به شکل سنوات گذشته برگزار نمی شود. 

وی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از عملکرد و مدیریت برخی از دستگاههای اجرایی استان در تشکیل مرتب جلسات مدیریت مقابله با کرونا و اتخاذ تدابیر مناسب و ابتکاری در کنترل بیماری افزود: در جلسات اتی ستاد از برخی از این دستگاهها که عملکرد مطلوبی داشته اند تقدیر می شود.

بخش دیگری از سخنان درویش پور به تشدید نظارت ها بر عملکرد حوزه اصناف، بانک ها و بوستان های استان اختصاص یافت.

وی گفت: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز باید در جلسه اتی گزارش خود را در این زمینه ارائه دهد تا در صورت تداوم تخلفات تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد.

تعطیلی غرفه های فروش مواد غذایی بوستانها و همراهی شهرداری در زمینه بخشش اجاره بهای انها، برخورد قانونی با قهوه خانه ها و رستوران های فاقد مجوز با استفاده از ظرفیت اداره اماکن نیروی انتظامی، رفع کمبود مواد اولیه برای تولید ماسک، ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی به عموم مردم به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اتخاذ تدابیر لازم در سه محور؛  انتخابات، کنکور و مراسم ایام محرم در کمیته امنیتی و انتظامی جهت طرح در جلسه آتی ستاد استانی کرونا از جمله مصوبات این نشست بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب در گیلان طی دوران اوج کرونا / منابع آبی موجود جوابگوی مصرف گیلان نیست

ی جولای 26 , 2020
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با بیان اینکه تعداد مشترکین از میزان منابع آبی ما بسیار بیشتر است، گفت: در دوران اوج کرونا و به‌منظور رعایت نکات بهداشتی مصرف آب در استان گیلان ۳۰ درصد با افزایش مواجه شده است. به گزارش ایلنا از […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع