ارائه تسهیلات به شرکت‌های خلاق صنایع‌دستی تا سقف 4 میلیارد ریال

معاون صنایع‌دستی کشور گفت: شرکت‌های خلاق در حوزه صنایع‌دستی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، می‌توانند تا سقف 4 میلیارد ریال تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

به گزارش ایلنا، پویا محمودیان (معاون صنایع‌دستی کشور) گفت: در ادامه فعالیت‌ها و حمایت‌ها در حوزه صنایع‌دستی با رایزنی‌هایی که با صندوق نوآوری و شکوفایی انجام دادیم این تسهیلات به شرکت‌های خلاق حوزه صنایع‌دستی پرداخت می‌شود.

او افزود:‌ مبلغ تسهیلات برای هر شرکت خلاق تا سقف ۴ میلیارد ریال و بر مبنای هزینه‌های ثبت شده در اظهارنامه‌های مالیاتی سال 97، میزان فروش یا هزینه‌های حقوق و دستمزد پرداختی براساس لیست بیمه شرکت، تعیین می‌شود.

محمودیان تصریح کرد: تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد بوده و طی سه مرحله در مدت شش ماه به شرکت‌ها پرداخت می‌شود. پرداخت مراحل  دوم و سوم به این شرکت‌های خلاق منوط به حفظ اشتغال ۹۰ درصدی به شکل میانگین در زمستان ۹۸ است.

معاون صنایع‌دستی کشور اظهار کرد:‌ در حال حاضر 73 شرکت خلاق در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری مشغول به فعالیت هستند. متقاضیان برای آگاهی بیشتر در خصوص مراحل ثبت‌نام و دریافت تسهیلات می‌توانند به آدرس www.ircreative.isti.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش همکاری‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سازمان برنامه‌و‌بودجه

ی مه 31 , 2020
نشست هم‌اندیشی مسئولان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سازمان برنامه‌‌و‌‌بودجه به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های اماکن تاریخی و مجموعه‌های هیئت‌امنایی شده برگزار شد. به‌ گزارش ایلنا، نشست هم‌اندیشی و سیاست‌گذاری به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های اماکن تاریخی و مجموعه‌های هیئت‌امنایی شده با حضور مدیرانی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع