اردوغان: سازمان اطلاعات ترکیه قواعد بازی را در لیبی تغییر داد

رئیس‌جمهوری ترکیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد، سازمان اطلاعات ترکیه قواعد بازی را در لیبی تغییر داد و در توقف پیشروی ارتش شرق لیبی به ریاست خلیفه حفتر نقش داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه طی سخنرانی در افتتاحیه ساختمان سازمان اطلاعات این کشور در شهر استانبول گفت، ترکیه به لطف افزایش تاثیر سازمان اطلاعات خارجی در حال اتخاذ جایگاه خود در تمام محافل به عنوان قدرت منطقه‌ای و جهانی است.

وی افزود: دستاوردهایی که در مناطق درگیری به دست آوردیم قدرت ما را در میز مذاکرات تقویت بخشیدند و قدرت دفاعی ما را در حمایت از منافع ملی‌مان ارتقا دادند. سازمان اطلاعات سلاح محوری در مبارزه تاریخی ما برای ترکیه قوی و بزرگ است. ما این چنین باقی می‌مانیم.

اردوغان اضافه کرد: سازمان اطلاعات ترکیه فعالیت‌هایی در سطح جهانی در زمینه کدگذاری، امنیت سایبری و ماهواره‌ها انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهوری ترکیه به اهمیت سازمان اطلاعات اشاره کرد و گفت: تصادفی نیست که سازمان اطلاعات ترکیه در جریان مبارزه تاریخی کشور ما در راس هدف‌گیری‌هاست.

اردوغان بر حمایت اطلاعاتی و عملیاتی که سازمان اطلاعات این کشور در لیبی داشت، تاکید کرد؛ نقشی که منجر به توقف ارتش خلیفه حفتر در لیبی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: قله دماوند متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است

ی جولای 26 , 2020
پیرو انتشار خبری مبنی بر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن تکذیب این خبر گفت: قله دماوند و کوهپایه‌ای که با حضور هیات ویژه در مورد آن سند صادر و در سامانه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع