استاد موسیقی مقامی خراسان جنوبی بر اثر کرونا درگذشت

ایسنا/خراسان جنوبی عیسی رستمی افین استاد موسیقی مقامی خراسان جنوبی، چهارشنبه ۱ مردادماه بر اثر ابتلای به بیماری کرونا در شهر قاین دار فانی را وداع گفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی طی پیامی درگذشت “عیسی رستمی” نوازنده دوتار و پیشکسوت موسیقی مقامی استان را به جامعه فرهنگی و هنری تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، در متن تسلیت ناصر نبی زاده آمده است:

باور کردنی نبود خبر درگذشت هنرمند فرهیخته موسیقی مقامی استان « استاد عیسی رستمی» هنوز زمزمه جانمان بود نوای زیبای دوتار او، . صلابت او بر صحن و پنجه هنرمندانه‌اش بر ساز.

من و همکارانم در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در گذشت این هنرمند برجسته رابه جامعه هنری استان  و هنرمندان شهرستان قائنات تسلیت عرض می کنیم .خداوند روح این عزیز را مورد رحمت و مغفرت قرار داده و به خانواده ایشان صبر عطا نماید.

گفتنی است؛ عیسی رستمی متولد سال ۱۳۴۷دهستان افین، بخش زهان شهرستان زیرکوه بود. او به سبب علاقه به موسیقی محلی از دوران نوجوانی آواز محلی را دنبال می کرد و از سال ۱۳۷۸ بصورت تجربی دوتار نوازی را آغاز کرد.

سپس در سال ۱۳۸۲ از محضر استاد عزیز تنها و استاد ذوالفقار عسکریان بهره برد.

رستمی، ضمن نوازندگی دوتار به جهت علاقه به خوانندگی محلی از دوران نوجوانی وجوانی در این زمینه نیز فعالیت داشت.

رستمی، مسئول گروه موسیقی مقامی سرآهنگ شهرستان قاینات بود و سال‌های متمادی با انجمن موسیقی قاین و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در اجرای کنسرت‌های موسیقی، جشنواره‌های موسیقی مقامی در شهرستان و استان به عنوان نوازنده و داور همکاری داشت.

این هنرمند با اخلاق از سال ۱۳۸۵ با صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز همکاری داشت که آثار ارزشمندی از دوتار و آواز او در آرشیو مرکز صدا و سیمای استان خراسان جنوبی موجود است.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری انتخابات هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی در آذربایجان‌شرقی

پ جولای 23 , 2020
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری انتخابات اتحادیه‌های قرآنی خبر داد و گفت: انتخابات هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی کشور روز جمعه، سوم مردادماه با حضور اعضای مجامع دو اتحادیه قرآنی همزمان در سراسر کشور در استان برگزار می‌شود. محمد محمدپور در جلسه هماهنگی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع