استان ذی قار عراق روزانه به ۲۰ تن اکسیژن نیاز دارد

به گزارش خبرنگار مهر، ناظم حمید الوائلی ظهر امروز در نشست با غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کووید – ۱۹ در عراق، استان ذی قار با کمبود وسایل بهداشتی و درمانی به ویژه اکسیژن روبه‌رو شد و این کمبود ما را وا داشت تا از کشور همسایه خود ایران درخواست کمک کنیم.

وی، نیاز روزانه استان ذی‌قار عراق را به اکسیژن ۲۰ تن اعلام کرد و افزود: ظرفیت ذخیره ۶۰ تن اکسیژن استان ذی قار وجود دارد که با همکاری مسئولان منطقه آزاد اروند و استان خوزستان می‌توان برای حل این کمبود اقدام کرد.

استاندار ذی قار عراق همچنین تجربه ایران را برای مقابله با ویروس کووید – ۱۹ یادآور شد و گفت: وضعیت ایران در زمان کرونا را از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها رصد می‌کردیم و شاهد بودیم که تلاش جمهوری اسلامی در مبارزه با ویروس کرونا با حکمت و درایت کادر پزشکی به وضعیت پایدار رسیده است.

وی در ادامه به شمار گردشگران این استان به ایران اشاره کرد و گفت: سالانه حدود ۷۰۰ هزار نفر از اهالی استان ذی قار به ایران سفر می‌کنند که امیدوارم پس از بحران کرونا شاهد افزایش سفرهای زیارتی بین کشور ایران و عراق باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی در این نشست با همتای عراقی خود بر آمادگی خوزستان برای انتقال تجربیات دوران کرونا به عراق برای کنترل این بیماری در استان ذی قار و دیگر استان‌های این کشور هم‌جوار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تقویت بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های فارس

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: طی سفر دو روزه معاون درمان وزارت بهداشت به استان فارس چندین طرح بیمارستانی در استان فارس مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت. وی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها ایجاد مگاicu بیمارستان شهید فقیهی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع