استفاده از فضای باز مساجد دامغان در محرم ضرورت دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد حسینیان عصر سه شنبه در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی دامغان در سال جاری به میزبانی سالن جلسات ابن سینا دانشگاه آزاد اسلامی این شهر با بیان اینکه فرهنگ حسینی در جامعه جریان یابد، افزود: با توجه به وجود شرایط بیماری کرونا مردم نذورات خود را در ایام عید غدیر و ماه‌های محرم و صفر می‌توانند به جای پخت غذا، بسته‌های معیشتی تهیه و در اختیار خانواده‌های نیازمند در شهرستان قرار دهند.

وی تصریح کرد: در جامعه و در سطح ادارات و دستگاه‌های اجرایی موضوع ولایت پررنگ شود و اعیاد ماه ذی الحجه (عید غدیر و قربان) را زنده نگه داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با اشاره به اینکه باید کوشید فرهنگ ولایت امیر المومنان علی (ع) در بستر جامعه جریان یابد، اظهار داشت: با فرهنگ سازی موضوع ولایت و جریان سازی آن در جامعه می‌توانیم از وقوع ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم.

حسینیان گفت: محبت به ابا عبدالله الحسین (ع) گناهان را می‌ریزد و نابود می‌کند و باید تلاش کنیم با یاد اهل بیت (ع) عزاداری سرور و سالار شهیدان حسین بن علی (ع) را زنده نگه داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، در این جلسه هریک از اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه چگونگی برگزاری مراسمات اعیاد ماه ذی الحجه و عزاداری ماه‌های محرم و صفر و فراهم نمودن شرایط برای کمک به نیازمندان جامعه با تهیه بسته‌های معیشتی و سوق دادن خیرین و آحاد مردم مطالبی بیان کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اختصاص ۲ شعبه در دادگاه کاشان به موضوع امر به معروف و نهی از منکر

س جولای 28 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر روح الله صنعتکار عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کاشان اظهار داشت: یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه برگزاری برخی از جلسات در بخش‌های تابعه کاشان از جمله قمصر، نیاسر […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع