اشاره سازمان اطلاعات روسیه به نقش آمریکا در اعتراضات ضد دولتی بلاروس

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا با ارسال ۲۰ میلیون دلار به واسطه سازمان‌های مرد نهاد از برگزاری اعترضات ضد دولتی در بلاروس حمایت کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه بر نقش «غرب» در اعتراضات مردمی در بلاروس علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

ناریشکین با بیان اینکه تظاهرات‌ها از خارج از کشور سازماندهی شده‌اند، اظهار کرد: “قابل توجه است که غرب خیلی وقت پیش از انتخابات برای برگزاری این تظاهرات‌ها تدارک دیده است. آمریکا تنها در سال‌ ۲۰۱۹ و اوایل ۲۰۲۰ از طریق سازمان‌های مردم نهاد مختلف برای برگزاری اعتراضات ضد دولتی به بلاروس ۲۰ میلیون دلار ارسال کرده است”.

وی با بیان اینکه از پول ارسال شده توسط آمریکا برای آموزش «وبلاگ‌نویسان مستقل»، راه‌اندازی حساب‌های کابری جهت پخش معلومات و آماده‌سازی معترضان برای تظاهرات‌های خیابانی استفاده شده است، گفت برخی افراد نیز از سوی کارشناسان آمریکایی آموزش دیده‌اند.

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه همچنین با تاکید بر اینکه آمریکا قصد سازماندهی «انقلاب رنگی» و «انقلاب ضد قانون اساسی» در بلاروس را دارد، تصریح کرد: “آمریکا، سوتلانا تیخانوفسکایا، نامزد پیشین ریاست جمهوری بلاروس و اپوزیسیون‌های دیگر را با استفاده از عنوان‌های «رهبران مردم» و «رهبران آینده» تحت حمایت خود قرار می‌دهد”.

گفتنی است پس از اعلام پیروزی الکساندر لوکاشنکو٬ رئیس جمهوری فعلی بلاروس در انتخابات ۹ اوت اعتراضات و تجمعات سراسری به “دستکاری در انتخابات” آغاز و تبدیل به بحرانی سیاسی در این کشور شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مدیران در ارائه گزارشات مرتبط با عفاف و حجاب محافظه‌کارانه عمل نکنند

چ سپتامبر 16 , 2020
ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دستگاه‌های متولی عفاف و حجاب در جامعه در بحث گزارش‌دهی و بیان واقعیت‌های جامعه محافظه‌کارانه رفتار می‌کنند، گفت: باید واقعیت‌ها در رابطه با این موضوع بیان شود. اقبال عباسی ۲۶ شهریورماه در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با تاکید […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع