اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی شهرستان هشترود طی سال جاری

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان عصر امروز در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان هشترود با تأکید بر شرایط ناشی از تحریم‌های اقتصادی از یکسو و تلاش دولت در قالب بسته‌های حمایتی و جبران مصائب و خسارت‌های مالی به واحدهای آسیب دیده از این بیماری، اظهار داشت: در سال جاری از حیث پروژه‌های عمرانی و دیگر طرح‌های اجرایی دستگاه‌های اجرایی نسبت به سال‌های گذشته سال سختی در پیش رو داریم.

امینیان با اشاره به اعتبار نزدیک به ۴۰ میلیاردی شهرستان هشترود در سال ۹۸ از تخصیص کمتر از ۳۰ درصد این اعتبار در سال گذشته خبر داد و اذعان داشت که از این میزان اعتبار، تنها ۱۲.۵ میلیارد آن تخصیص یافت که فقط دو میلیارد آن به صورت نقدی و مابقی به صورت اوراق یک تا سه ساله تأمین شده است.

وی ادامه داد: در صورتی که بخواهیم اوراق را به روز کنیم تنها ۴۰ درصد آن قابل تبدیل به نقدینگی را دارد که این امر خود در پذیرفتن طرح‌های دولتی از سوی پیمانکاران مشکل ساز است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در سال‌های قبل، سه درصد بودجه پیش بینی شده از فروش نفت و گاز به صورت کامل به مناطق محروم تعلق می‌گرفت اما در شرایط کنونی ردیف اعتباری آن به کل پروژه‌های استانی و کشوری نزدیک ۹ درصد از این سه درصد است در حالی که در سال‌های گذشته این بخش اعتباری کمک شایانی به پیشبرد طرح‌ها می‌کرد.

فرماندار هشترود میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای شهرستان هشترود را در سال ۹۹ را حدود ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و در خصوص پروژه‌های عمرانی اولویت دار در دست اجرا در شهرستان هشترود نیز از سه طر ح در حال تکمیل مسکن مهر، ورودی شهر از مسیر خورجستان و ساماندهی سه راهی قویون قشلاقی خبر داد.

امینیان تشریح کرد: عملکرد ناقص ما در خصوص پروژه‌های ناقص در شهرستان در مقایسه با عملکردهای شهرستان در ۸ سال گذشته بسیار بهتر بوده است و در تلاش هستیم با حفظ اعتبار برخی پروژه‌های ناقص مانده مانند سالن نمایش مجتمع فرهنگی هنری و همچنین تعریض راه روستایی علی آباد به هشترود و جذب اعتبار برای آبرسانی به روستاهای بخش نظرکهریزی، در امر اجرای طرح‌ها موفق تر باشیم.

شایان ذکر است در پایان این نشست، مراسم تودیع و معارفه بخشدار نظرکهریزی برگزار شد که از داوود عباسی اصل بخشدار پیشین قدردانی شد و سعید سیفی به عنوان بخشدار جدید معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آموزش در بستر فضای مجازی تقویت شود/ در تولید محتوا پیشقدم باشیم

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (ع) و اهمیت ازدواج، اظهار کرد: یکی از انتظارات ما از آموزش و پرورش توجه و بهره گیری از الگوی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع