افزایش نگران کننده تعداد کودکان کرونایی در مشهد / مرگ بیش از ۱۰ کودک کرونایی در بیمارستان اکبر

رئیس بخش ICU کووید ۱۹ کودکان بیمارستان اکبر مشهد، گفت: از اسفند تاکنون حدود ۱۰ کودک با تست PCR مثبت در این بیمارستان فوت شده‌اند.

به گزارش ایلنا از مشهد، مجید سزاوار رئیس بخش ICU کووید ۱۹ کودکان بیمارستان اکبر مشهد، افزایش شیوع کرونا بین کودکان را نگران کننده دانست و گفت: از اسفند تاکنون حدود ۱۰ کودک با تست PCR مثبت فوت شده‌اند، اما اگر بخواهیم کودکانی که نتیجه سی‌تی اسکن ریه‌شان هم نشان‌دهنده ابتلا به کرونا بوده را به این آمار بیافزاییم، تعداد بیشتر می‌شود.

وی افزود: اسفند سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، یکی از بخش‌های ICU بیمارستان را به این موضوع اختصاص دادیم تا کودکان کرونایی بدحال را در این بخش بستری کنیم.

رئیس بخش ICU کووید ۱۹ کودکان بیمارستان اکبر مشهد ادامه داد: متأسفانه در یک ماه اخیر این بیماری رشد زیادی بین کودکان داشته، به طوری که اکنون از مجموع ۱۲ کودک بستری این بخش، تست کرونای ۸ نفر مثبت و قطعی شده است.

سزاوار، علت این رشد چشمگیر بیماری در بین کودکان را باور‌های غلط در مورد مبتلا نشدن بچه‌ها به کرونا و عدم مراقبت کافی خانواده‌ها دانست و بیان کرد: در این مدت کودکانی دیدیم که هیچ بیماری زمینه‌ای هم نداشتند، اما به کرونا مبتلا و حتی بر اثر این بیماری فوت شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شنیده شدن صدای انفجار در پادگانی در جنوب بغداد

ی جولای 26 , 2020
منابع خبری عراقی از شنیده شدن صدای انفجار در پادگانی در جنوب بغداد خبر دادند. به گزارش ایلنا، یک مسئول امنیتی عراق اعلام کرد که در یک انبار مهمات در پایگاه «الصقر» انفجار رخ داده است. این پایگاه متعلق به نیروهای پلیس و الحشد الشعبی است. برخی منابع نیز از […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع