افزایش ۳۶ درصدی تصادفات فوتی عابرین پیاده در استان مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی حسینی روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه در اراک، اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تصادف وسایل نقلیه با عابرین پیاده ۳۶ درصد رشد ثبت شده است که در این خصوص جهت تفهیم قانون عابر پیاده باید فرهنگ سازی شود.

وی افزود: همچنین در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال در تصادفات درون شهری جرحی ۲۶ درصد، فوتی ۵ درصد و خسارت مالی نیز ۴۵ درصد کاهش ثبت شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد تلفات تصادفات وسیله نقلیه موتورسیکلت به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی است، بیان کرد: ۴۶ دوربین نظارتی با هدف ثبت تخلفات در شهر اراک است پیش می‌شود بزودی این تعداد به ۷۰ دوربین افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: اعمال قانون برای رانندگان متخلف توسط مأموران راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال تاکنون ۲۱ درصد افزایش یافته است.

حسینی با اشاره به اینکه طرح هوشمند سازی پلیس استان مرکزی در دستور کار قرار و در شهرستان اراک این طرح کلید خورده است، بیان کرد: طرح مرکز کنترل ترافیک راهور استان مرکزی راه اندازی شده، و در هفته ناجا به صورت رسمی افتتاح می‌شود. با اجرای این طرح تخلفات رانندگان به صورت هوشمند ثبت و بلافاصله برای راننده متخلف پیامک صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: حدود ۱۲۰ دستگاه دوربین پایش تصویری و ۲۰ دوربین کنترل سرعت در استان مرکزی فعال است که به دنبال افزایش این تعداد دوربین هستیم. بر این باور هستیم که شهرها محل آسایش مردم هستند. سرعت خودروها و برخی از حرکت‌های دور از شأن و نامتعارف رانندگان موجب برهم زدن آرامش می‌شوند، لذا برای حفظ آرامش با متخلفین به شدت برخورد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۶۲ پایگاه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز مورد نیاز است

چ سپتامبر 16 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، فرهنگ کره بندی عصر امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز تأسیس اورژانس (۲۶ شهریور) اظهار کرد: کارکنان این اورژانس به صورت شبانه‌روزی در حوزه حوادث، سوانح و مشکلاتی که به هر نحوی در محیط خارج از بیمارستان سلامت افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد، خدماتی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع