اقساط وام ودیعه مستاجران مشخص شد/ قسط تهرانی‌ها ۵۴۰ هزار تومان در ماه/ نیازی به ضامن نیست/ به مجردها وام نمی‌دهیم

معاون وزیر راه و شهرسازی جزییات وام ودیعه مستاجران را اعلام کرد.

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره جزییات وام ودیعه با سقف ۵٠ میلیون تومان اظهار داشت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی در تهران وام ۵٠ میلیون، در شهرهای بزرگ ٣٠ میلیون و در شهرهای کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ١٣ درصد دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سقف این وام 20 هزار میلیارد تومان است از محل تسهیلات کرونا پرداخت می‌شود، ادامه داد: مشخص نکرده‌ایم که سهم هر استان و کلان‌شهری چه مقدار خواهد بود و تعیین سهم  هم نمی‌کنیم.

معاون وزیر راه و‌شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه کسانی مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند، گفت: اولویت با خانواده‌های کم‌درآمد است و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با معرفی‌نامه این نهادها می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. افرادی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند هم با ارایه فیش حقوقی از افرادی هستند که می‌توانند مشمول این وام شوند.

محمودزاده افزود: در این خانواده‌هایی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند اولویت با افرادی است که بیشترین تعداد فرزند و کمترین دریافتی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه زوجینی که امسال ازدواج کرده باشند هم در اولویت قرار دارند، تاکید کرد: این وام به مجردها تعلق نمی‌گیرد و همچنین کسانی که شغل آزاد دارند هم در اولویت پرداخت این تسهیلات نیستند البته اگر منابع مازاد در اختیارمان قرار بگیرد افراد با مشاغل آزاد هم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان اقساط پرداختی هم گفت: درباره نحوه پرداخت این وام که مبلغ آن به مالک ارایه شود یا به مستاجر، بانک مرکزی در حال تصمیم‌گیری است اما مستاجر فقط اقساط سود آن را پرداخت خواهد کرد که برای وام 50 میلیون تومانی با سود 13 درصد قسط هر ماه تقریبا 540 هزار تومان است.

محمودزاده ادامه داد: هر 50 میلیون تومان معادل 1.5 میلیون تومان اجاره است بنابراین 540 هزار تومان به معنای پرداخت یک سوم اجاره خواهد بود به عبارت دیگر مستاجر دو سوم قدرت پرداخت اجاره بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مستاجران برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارند، گفت: مستاجران واجد شرایط یا از طریق معرفی‌نامه نهادهای حمایتی یا با گواهی کسر از حقوق یا حتی در رهن گذاشتن سهام عدالت می‌توانند این وام را دریافت کنند و در نهایت ضامن گزینه آخر خواهد بود و اگر هیچ یک از این موارد ذکر شده را نداشته باشند، باید برای دریافت وام به بانک ضامن معرفی کنند.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی تاکید کرد: ثبت‌نام‌ها برای دریافت وام ودیعه از هفته آینده آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

راه.حل برون رفت از بحران تروریسم، همکاری کشورهای منطقه بدون دخالت نیروهای بیگانه است

چ جولای 22 , 2020
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین اقدامات خباثت آمیز، تروریستی و ناامن ساز آمریکا، تشریک مساعی کشورهای منطقه برای خروج هر چه سریع‌تر آمریکای شرور را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای تقویت صلح و ثبات در منطقه دانست. به گزارش ایلنا ، دریابان «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع