الکاظمی: نیروهای امنیتی در تظاهرات از سلاح صبر استفاده کنند/ دولت با فشارها روبه‌رو است

نخست‌وزیر عراق در حاشیه سفر به استان میسان با نمایندگان تظاهرکنندگان و مرکز هماهنگی تظاهرات در این استان دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق افزود: وضعیت استان میسان دردآور است، میسان یکی از استان‌های نمونه از لحاظ امکانات رشد و موفقیت به شمار می‌رود به طوری که همه پتانسیل‌های رشد و توسعه در آن وجود دارد و تنها منتظر سرمایه‌گذری در این پتانسیل‌هاست.

وی افزود: به زودی تشکیل شورای خدمت‌رسانی را اعلام خواهیم کرد، شورایی که طبق طرح‌های برنامه‌ریزی شده به انتصابات در سازمان‌های دولتی سامان خواهد بخشید و عدالت را در میان افراد داوطلب محقق خواهد کرد و به تلاش‌ها برای سوء استفاده از این پرونده پایان خواهد داد.

به نقل از میدل ایست نیوز، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد دولت با چالش‌ها و فشارهایی رو به رو است و اکنون برای جاودان‌سازی شهدای اکتبر و تثبیت حقوق‌شان تلاش می‌کند.

الکاظمی اظهار کرد: خشونت و به کارگیری سلاح هیچ سودی دربرندارد و کشور را نمی‌سازد بلکه راهکار ریشه‌ای تنها حاکمیت قانون و تحقق برابری و عدالت است.

نخست وزیر عراق در ادامه سفر خود به استان میسان از گذرگاه مرزی الشیب-چذابه بازدید کرد و از سازوکار فعالیت در آن اطلاع یافت.

مصطفی الکاظمی: نیروهای امنیتی قاطع و محکم در برابر اقدامات ناقض امنیت بایستند

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در نشست با فرماندهان امنیتی استان میسان خواستار تلاش بیشتر برای تحقق امنیت و ثبات در سراسر استان و برخورد قاطعانه با هرگونه اقدام ناقض امنیت شد.

نشست مصطفی الکاظمی، نخست وزیری و فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در سفرش به میسان با فرماندهان امنیتی در استان و ستاد عملیات سومر با حضور وزرای دفاع و کشور برگزار شد.

الکاظمی در ابتدای نشست با قدردانی از تلاش‌های امنیتی در استان میسان، خواستار تلاش‌های بیشتر برای تحقق امنیت و ثبات در سراسر استان شد.

وی تاکید کرد که فرمانده امنیتی در استان نماینده خود یا عشیره‌اش نیست بلکه نماینده حکومت است که بالاترین افتخار و اعتبار محسوب می‌شود و این امر وضعیت امنیتی پایدارتری را ایجاد می‌کند و موجب اعتماد شهروندان به دستگاه‌های امنیتی می‌شود.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور داد تا نیروهای امنیتی به حمایت از تظاهرات کنندگان و ساماندهی آن توجه داشته باشند و به خوبی آموزش ببینند.

وی ضمن تاکید بر عدم سهل انگاری در برابر هرگونه تعرض به نهادهای دولتی از نیروهای امنیتی خواست تا در تظاهرات از سلاح صبر استفاده کنند و روش‌های مسؤولانه را در تعامل با تظاهرکنندگان به کار بگیرند.

نخست وزیری عراق افزود که به برخی مناطق در گذشته ظلم شده اما گسترش هرج و مرج نه به نفع آن مناطق است و نه آینده آن و تاکید کرد که نیروهای امنیتی باید قاطعانه و محکم در برابر هر گونه اقدامات ناقض امنیت بایستند.

الکاظمی خطاب به فرماندهان امنیتی گفت: «امروز فرصت موفقیت وجود دارد؛ در اجرای وظایف خود با سختی‌هایی رو به رو خواهید شد اما اقدام شما به نفع فرزندان ماست و برای این است که امید را به مردم برگردانیم و بدون شک به دل این چالش خواهیم زد.»

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور داد تا همه نیازهای فرماندهان امنیتی در استان میسان و امکانات جدیدی که مسؤولیت‌های آنها و اجرای وظایفشان را سریع و منظم‌تر تسهیل می‌کند، فراهم شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

احتقان بینی؛ از دلایل تا پیشگیری

چ سپتامبر 16 , 2020
احتقان یا گرفتگی بینی زمانی رخ می دهد که رگ های خونی و غشاهای مخاطی در سینوس ها و مسیرهای بینی متورم شده باشند. در شرایطی که احتقان خفیف اغلب به خودی خود برطرف می شود، طیف گسترده ای از روش های درمانی از جمله درمان های خانگی برای کمک […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع