امروز تاریخ را تغییر می‌دهیم/ توافق‌های بیشتری در راه است

رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه سه‌شنبه در کاخ سفید سخنرانی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه سه‌شنبه در کاخ سفید در مراسم عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین سخنرانی کرد. 

دونالد ترامپ در مراسم امضای توافق با بحرین و امارات گفت: «من و بانوی اول افتخار می‌کنیم که به نخست‌وزیر اسرائیل، وزیر خارجه امارات و همچنین وزیر خارجه بحرین خوشامد می‌گوییم. امروز آمده‌ایم که تاریخ را عوض کنیم. ما به لطف شجاعت این سه کشور صلح را به ارمغان می‌آوریم».

وی گفت: «در طول تاریخ، تاکنون دو توافق صلح این چنینی حاصل شده است و ما ظرف یک ماه به این توافق رسیدیم. توافق‌هایی دیگر نیز در راه است. امارات و بحرین و اسرائیل به عنوان شریک با یکدیگر همکاری خواهند کرد، از سلامت تا امنیت و گردشگری. آن‌ها در خاک یکدیگر سفارت تاسیس خواهند کرد.»

وی گفت: «ما با یکدیگر بنای یک صلح جامع را در سراسر منطقه پایه‌ریزی خواهیم کرد. چیزی که کسی انتظارش را نداشت. اما این توافق براساس احترام مشترک بنا شده است. به دوستانم برای این توافق بزرگ تبریک می‌گویم.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آب روستای شیخ صله وصل شده است / مشکل آلودگی آب روستا رفع شد

س سپتامبر 15 , 2020
فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی گفت: با رفع مشکلات آلودگی آب روستا، اکنون اوضاع در روستای شیخ صله آرام است و مردم از آب لوله کشی منازل خود استفاده می‌کنند. به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، یدالله شکری با اشاره به رفع مشکل آلودگی آب شرب مردم روستای شیخ صله، گفت: […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع