امکان وقوع زلزله متوسط و بزرگ در تهران همواره وجود دارد/ وقوع ۴۷ پس لرزه

رئیس مرکز لرزه نگاری گفت: گسل مشاع گسل فعالی است اما امکان پیش بینی زمان و شدت زلزله وجود ندارد چیزی که قطعی است این است که امکان وقوع زلزله متوسط و بزرگ در تهران همواره وجود دارد و برای آن باید آماده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی مرادی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ دقیقه شبکه خبر با بیان این که زلزله دماوند ۴۷ پس لرزه داشت که بزرگترین آن ۳.۹ ریشتر بود گفت: این پس لرزه‌ها نشانه خوبی بود که زمین لرزه رخ داده، زلزله اصلی بوده و پس لرزه‌ها روند طبیعی اش را طی می‌کند اگر چه این صحبت که خطر زلزله تهران را تهدید نمی‌کند صحبت غلطی است.

وی با بیان اینکه گسل مشاع را منشا زلزله دماوند و تهران دانست و گفت: این گسل که از معروف‌ترین گسل‌های ایران است از فیروز کوه شروع می‌شود و تا استان البرز امتداد دارد و آخرین زلزله معروف ایران در سال ۱۸۳۰ مربوط به این گسل دانسته شده و این گسل، گسل فعالی است و سالانه تعداد زیادی زمین لرزه آنجا رخ می‌دهد که اغلب آن‌ها را مردم احساس نمی‌کنند.

رئیس مرکز لرزه نگاری ارتباط زمین لرزه را با فعالیت آتشفشان دماوند بر اساس بررسی‌های علمی انجام گرفته مردود دانست و گفت: بین وزش باد‌های رخ داده در تهران و زلزله هم ارتباطی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز تمرینات بازیکنان اینتر

ج مه 8 , 2020
بازیکنان تیم فوتبال اینتر به صورت اختیاری تمرینات‌شان را آغاز کردند. به گزارش ایلنا، باشگاه اینتر میلان به صورت رسمی اعلام کرد تست کرونای هیچ یک از بازیکنانش مثبت نبوده است. در بیانیه رسمی این باشگاه آمده است:” باشگاه اینتر گزارش می‌دهد که تمام آزمایش‌های پزشکی که تیم اول انجام داده است منفی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع