اهدای بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگترین بیمارستان ویژه سرطان شمال شرق کشور در مشهد

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد گفت: نیکوکاران مشهدی تاکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگترین بیمارستان تخصصی بیماران سرطانی شمال شرق کشور در مشهد با نام “ناظران” هزینه کرده‌اند.

به گزارش ایلنا از مشهد، اصغر افراسیابی در این خصوص گفت: عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی “ناظران ” ویژه بیماران سرطانی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و هم اکنون از پیشرفت ۹۵ درصدی برخوردار است و تمامی اعتبارات ساخت بیمارستان ناظران توسط خیران و انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد و بدون هیچ کمکی از دولت تامین شده است.

وی ارزش کنونی این بیمارستان که در فضایی به مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع در پنج طبقه ساخته شده است را  پنج هزار میلیارد ریال دانست و گفت: برای خرید بخشی از تجهیزات پزشکی بیمارستان ناظران دست کم ۳۰۰ میلیارد ریال  اعتبار نیاز است که بتوان در نیمه دوم امسال مرحله نخست آن را با ۷۰ تخت بستری به بهره برداری رساند.

وی ادامه داد: بیمارستان ناظران تکمیل کننده فعالیت مرکز رضا است چرا که در این مرکز تمامی مراحل تشخیص و درمان بیماران سرطانی به غیر از جراحی انجام می‌شود.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد گفت: بیماران سرطانی پذیرش شده در بیمارستان مزبور جراحی شده و برای درمان های تکمیلی شیمی درمانی و پرتودرمانی به مرکز درمانی رضا ارجاع داده می‌شوند.

افراسیابی افزود: مرکز رادیوتراپی انکولوژی رضای مشهد که بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور است طی ۱۳ سال فعالیت خود با تعرفه دولتی به بیماران سرطانی خدمت می کند.

وی اضافه کرد: این مرکز در حال حاضر حدود ۱۴۰  میلیارد ریال بابت درمان بیماران سرطانی از بیمه‌ها طلبکار است که در صورت وصول طلب خود این مبلغ را در خرید تجهیزات بیمارستان ناظران هزینه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کرونا و ضرورت تحول در نظام آموزش

ی جولای 26 , 2020
آقامعلم می‌گفت اگر اموات محترم سال‌ها و حتی دهه‌های پیش از گور برخیزند و در مدارس و محیط‌های آموزشی، چشم باز کنند، چندان گذر زمان را حس نخواهند کرد بلکه خواهند پنداشت که تنها بخشی از روز را خواب بوده‌اند. عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج خراسان رضوی در یادداشتی نوشت: […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع