اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری فعال شد

به گزارش خبرنگار مهر، اورژانس هوایی بعد از ظهر چهارشنبه همزمان با روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی در چهارمحال و بختیاری فعال شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در مراسم راه اندازی اورژانس هوایی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری یک استان کوهستانی و صعب العبور است، گفت: امداد رسانی هوایی در این استان یک نیاز اصلی به شمار می‌رود که هم اکنون شاهد فعال شدن اورژانس هوایی در این استان هستیم.

محمد حیدری گفت: در سال گذشته ۴۰ مورد امداد هوایی در استان ثبت شد که برای امداد رسانی به بیماران درخواست بالگرد از استان‌های دیگر انجام می‌شد.

وی تاکید کرد: پروژه امداد هوایی با اعتباری با بیش از پنجاه میلیارد ریال در این استان فعال شد.

در حاشیه این مراسم از خانواده شهدای راه خدمت شهیدان کاویانی و طاهری با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و جمعی از پرسنل مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی تقدیر شد.

به گزارش مهر، بالگرد اورژانس چهارمحال و بختیاری در اسفند ماه سال ۹۷ برای اعزام بیمار به روستای دهدلی یکی از روستاهای صعب‌العبور شهرستان اردل اعزام شده بود که قبل از رسیدن به محل مأموریت دچار سانحه شد و پنج سرنیشین آن شامل دو خلبان، یک مهندس پرواز و دو تکنسین اورژانس جانباختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۱۲ برنامه اصلی به مناسبت هفته دفاع مقدس در خوزستان اجرا می شود

چ سپتامبر 16 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی بعد از ظهر امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: امسال به جای رژه پیاده و موتوری که هر ساله ۳۱ شهریور برگزار می‌شد، حدود ۱۲ برنامه شاخص را برگزار می‌کنیم. البته برنامه‌های بسیاری مرتبط با هفته دفاع مقدس […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع