اولویت آموزش و پرورش استان قزوین، توسعه رشته‌های فنی حرفه‌ای است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: براساس سند تحول بنیادین، توسعه و تقویت رشته‌های فنی و حرفه‌ای در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد و برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسنعلی اصغری روز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان قزوین که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: یکی از سیاست‌های برنامه ششم توسعه و وزارت آموزش و پرورش سرمایه گذاری بر روی هنرستان‌ها است تا با تربیت هنرجویان در رشته‌های فنی و کاردانش شاهد رونق تولید و اشتغال در جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دانش آموزان باید با یک نوع مهارت آشنا شوند، اظهار داشت: توسعه متوازن رشته‎های تحصیلی و هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‎های فنی و حرفه‎ای و کاردانش در راستای تقویت مهارت‌های شغلی ضروری است.

اصغری افزود،: هم اکنون ۳۹ درصد دانش آموزان قزوین در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند که این رقم باید به ۴۵ درصد افزایش یابد.

این مسئول با تاکید بر مهارت آموزی در هنرستان‌ها به عنوان راه مناسبی در تربیت‌ نیروی انسانی متخصص برای بازار کار، افزود: اقتصاد پویا و فعال نیازمند پرورش دانش آموزانی متخصص است که هنرستان‌ها مهمترین مراکز مهارت آموزی در یادگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند.

وی اضافه کرد: امروز تعدادی از هنرستان‌ها با مشکلاتی مانند کمبود فضا و تجهیزات فنی مورد نیاز روبه رو هستند که این موضوع مهم باید در چشم انداز بلند مدت تدبیر شده و برای تقویت و توسعه این فضاها تلاش کرد.

اصغری خاطر نشان کرد: برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های توسعه کمی و کیفی، نیازمند ساخت فضاهای آموزشی، سوله کارگاهی و تامین تجهیزات کارگاهی هستیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سند چشم انداز پنج ساله آموزش و پرورش استان قزوین، افزود: باید تدوین برنامه‌های سالانه براساس سند راهبردی مستند به برنامه‌های اجرایی و همچنین سند چشم انداز از سطح اداره کل تا واحدهای آموزشی انجام شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سقوط هواپیما در آلمان ۴ کشته و زخمی بر جای گذاشت

ش جولای 25 , 2020
سانحه هوایی در آلمان به کشته و زخمی شدن چندین تن انجامید. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، سانحه هوایی در آلمان به کشته و زخمی شدن چندین تن انجامید.. در پی سقوط یک فروند هواپیمای کوچک و برخورد آن به یک  آپارتمان  در آلمان، دو […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع