بازسازی ۱۶۰ هزار منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در کشور

ایسنا/اصفهان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ۱۶۰ هزار منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در کشور در یک سال گذشته بازسازی و نوسازی شده است.

مهدی جمالی نژاد، ظهر امروز (دوشنبه – ۵ خرداد) در بازدید از شهرستان خمینی شهر و افتتاح پروژه ورزشگاه روستای تیرانچی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شهرستان خمینی شهر در همه عرصه ها فعال بوده و پروژه بزرگی که امروز در روستای تیرانچی افتتاح شد گواه همین موضوع است. علی‌رغم مشکلات اقتصادی و تحریم ها به همت خیران و مسئولان ورزشگاهی مجهز و چند منظوره در این روستا افتتاح شد.

وی با اشاره به بازدید از دو پروژه درمانی و پزشکی شهرستان خمینی شهر در مورد پروژه های شهرداری، گفت: ۴ پروژه با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در این شهر درحال تکمیل است .

جمالی نژاد در مورد پروژه های کشوری نیز افزود: خوشبختانه امسال همچون سال های گذشته پروژه های عمرانی فعال است. سال گذشته بیش از ۲۰ هزار پروژه را در دهه مبارک فجر و بیش از ۲۰ هزار پروژه را در هفته دولت افتتاح کردیم.

به گزارش ایسنا؛ معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به اقدامات انجام شده در حوزه نوسازی و بازسازی‌های خسارات ناشی از سیل سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این حوزه اقدامات ارزشمندی انجام شده که تنها ۱۶۰ هزار منزل مسکونی در کشور بازسازی و نوسازی شده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ هزار پروژه زودبازده در سال گذشته تکمیل شده است، گفت: امسال نیز پروژه ها فعال است و در کنار پروژه های کم هزینه و زود بازده، تکمیل پروژه های ناتمام را نیز در اولویت قرار داده ایم.

جمالی نژاد با بیان اینکه تمام رده هایی که در بودجه سال گذشته در نظر گرفته شده در بودجه امسال نیز دیده شده است، اظهار کرد: ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پروژه های زیرساختی به خصوص در حوزه حمل و نقل ریلی و حمل و نقل عمومی، کمک به شهرداری ها و دهیاری ها در ردیف های بودجه امسال دیده شده است و امیدواریم شادابی و پویایی در شهرها و روستاهایمان بیش از گذشته مشاهده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گرمای زودرس تابستانی دمای کاشان را به ۴۰ درجه رساند

د مه 25 , 2020
ایسنا/اصفهان رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: با شکل گیری الگوی گرمایی زودرس تابستانه و تداوم استقرار توده هوای گرم، دمای دشت کاشان در هفته جاری به ۴۰ درجه می رسد. عباس ارغوانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تفسیر نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی پایدار طی هفته جاری بر دشت کاشان […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع