بازگشایی 24 ساعته صحن‌های حرم رضوی

به گزارش خبرنگار مهر، خبرهای تأیید نشده‌ای حاکی از این است که درب‌های حرم رضوی که از هفته پیش از طلوع تا غروب آفتاب بازگشایی شده بود، از امشب ۲۴ ساعته به روی زائران باز است.

حرم مطهر رضوی از ۲۶ اسفند ماه سال قبل به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی زائران بسته شده بود.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که سعید نمکی، وزیر بهداشت به درخواست استاندار خراسان رضوی به مشهد سفر و در جلسات مختلف با مسئولان استانی شرکت کرده بود.

یکی از محورهای این سفر، تصمیم گیری در خصوص وضعیت بازگشایی حرم رضوی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

پیش از این آستان قدس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که که زائران در تشرف به حرم رضوی مواردی همچون شست و شوی مکرر دست‌ها، همراه داشتن ماسک و دستکش، پوشاندن بینی و دهان در زمان عطسه و سرفه، خود داری از دست دادن و روبوسی و …، مکاری با خادمان، حفظ نظم و انضباط و فاصله اجتماعی، همراه داشتن جانماز، کتب ادعیه و قرآن شخصی و چادر برای بانوان محترم و… را رعایت کنند.

اطلاعات تکمیلی در این خصوص توسط خبرگزاری مهر منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عبدالله‌عبدالله: کار شورای عالی صلح آغاز شده است

ش مه 30 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌بی‌سی، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی صلح افغانستان امروز شنبه و در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که این شورا کار خود را آغاز کرده و هیات مذاکره کننده افغانستان برای گفتگوهای بین الافغانی نیز تعیین شده است. رئیس شورای عالی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع