باورها و ارزش‌های دینی در مدارس تقویت شود

ایسنا/قزوین استاندار قزوین گفت: در حال حاضر احکام دینی و اسلامی، باورها و ارزش‌های دینی در مدارس کمتر به چشم می‌خورد، درحالی‌که دانش‌آموز در مدرسه باید با تربیت دینی نیز آشنا شود.

هدایت‌الله جمالی‌پور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین که امروز چهارم مرداد در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: نظام آموزش و پرورش دارای اهمیت زیادی است و پیشرفت کشور در گرو این نظام قرار دارد، اگر به این نهاد توجه ویژه‌ای داشته باشیم در سایر بخش‌ها نیز موفقیت حاصل می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر نظام آموزش ما مبتنی بر مهارت نیست بلکه آموزش محض ارائه می‌کند، این در حالی است که برای رسیدن به نقطه مطلوب باید مهارت محوری و مهارت آموزی بر اساس نیاز جامعه در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار قزوین اظهار کرد: با کمک خیرین و انسان‌های دلسوز فرهنگی باید شرایط تحصیل برای همگان که یک نیاز اولیه است را فراهم کنیم و عدالت آموزشی را رقم بزنیم. در این میان می‌توان از ظرفیت خیرین و فعالان بخش صنعت برای بازماندگان از تحصیل استفاده شود.

جمالی‌پور عنوان کرد: در حال حاضر مهارت آموزی وظیفه سازمان فنی حرفه‌ای است، ما نباید از این شاخه به آن شاخه برویم، هر دستگاهی باید وظیفه خودش را انجام دهد.

وی افزود: یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که احکام دینی و اسلامی، باورها و ارزش‌های دینی در مدارس کمتر به چشم می‌خورد، درحالی‌که دانش‌آموز در مدرسه باید با تربیت دینی نیز آشنا شود چرا که اگر مدارس، نقش آموزشی و پرورشی خود را به درستی انجام دهند، در آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

استاندار قزوین اظهار کرد: روحانیونی که در مدارس حضور دارند نباید فقط به اقامه نماز بسنده کنند بلکه انتظار می‌رود وقت بیشتری برای دانش آموزان اختصاص دهند و پاسخگوی شبهات دینی آن‌ها باشند و مسائل دینی به‌صورت جدی موردتوجه قرار بگیرد. ‌

وی افزود: در مورد تأمین هزینه تعمیر زمین‌های چمن مصنوعی مدارس نیز آمادگی داریم نیمی از هزینه‌ها را تأمین کنیم و چند زمین مصنوعی را نیز شهرداری نوسازی و بازسازی کند تا این کار متوقف نشود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جمعیت شاغلین سودان از اپوزیسیون "گروه‌های آزادی و تغییر" خارج شد

ش جولای 25 , 2020
جمعیت شاغلین سودان امروز (شنبه) خروج خود را از ساختارهای ائتلاف “گروه‌های آزادی و تغییر” که از گروه‌های اپوزیسیون این کشور محسوب می‌شود، اعلام کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، جمعیت شاغلین سودان خروج خود را از ساختارهای گروه‌های آزادی و تغییر اعلام کرد که نقش برجسته‌ای […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع