برجام بهترین توافق در زمینه عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای است

نماینده آفریقای جنوبی در شورای امنیت سازمان ملل خواستار حفظ برجام شد.

به گزارش ایلنا، «جری ماتجیلا»، نماینده آفریقای جنوبی در شورای امنیت سازمان ملل خواستار حفظ برجام شد. 

وی گفت: «اقدام‌های آمریکا سبب می‌شود که برجام به محاق برود. این توافق بهترین توافق در زمینه عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای است. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ سلاح هسته‌ای در جهان تولید نشود. منع تولید تسلیحات هسته‌ای یکی از نکات مهم در جهان امروز است و دهشت سال‌های ۱۹۹۴ باید به یاد ما باشد.»

او در ادامه افزود: «ما در آفریقای جنوبی سلاح هسته‌ای را کنار گذاشتیم و به این پیمان منع پیوستیم.»

نماینده آفریقای جنوبی در شورای امنیت همچنین گفت: «شورای امنیت باید قدم‌هایی برای تنش‌زدایی در خلیج فارس بردارد. ما از پاندمی کرونا آسیب‌های بسیار دیده‌ایم و بسیاری جان خود را از دست داده‌اند».

وی افزود: «بنابراین اکنون زمان جنگ نیست بلکه زمان همبستگی برای نجات بشر است. ما از کنوانسیونی مبنی بر همبستگی و همکاری برای بهبود وضعیت جهان حمایت می‌کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اهمیت طراحی سایت در عصر حاضر

س ژوئن 30 , 2020
امروزه سایت قوی‌ترین ابزار برای هر کسب و کاری است . شرکت‌های بسیاری هستند که خدمات طراحی سایت را ارائه می‌دهند، اما برای شناسایی بهترین طراحی سایت نیاز به آگاهی و پیش نیاز هایی هست که قبل از راه اندازی وب سایت باید حتما آن ها بدانید. البته بهتر است […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع