برق مانع توسعه جنوب استان کرمان شده است

ایسنا/کرمان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان از مشکلات و موانع توسعه جنوب استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: تامین برق یکی از بزرگترین مشکلات توسعه جنوب استان بوده به طوری که هم اکنن چند طرح ما در این منطقه به این دلیل معطل مانده است.

“مسلم مروجی” عصر امروز هفتم مردادماه در جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان و معاونین وزارت صمت با استاندار کرمان گفت: توسعه و پیشرفت در جنوب استان کرمان در حوزه معدنی شروع شده است که بخش‌ معدن برای رفع محرومیت در این خطه خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات سازمان صمت جنوب استان کرمان، ادامه داد: در جنوب استان کرمان ۵ طرح با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ میلیار تومان با اشتغال ۷۳۰ نفر آماده بهره‌برداری است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان از مشکلات و موانع توسعه جنوب استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: تامین برق یکی از بزرگترین مشکلات توسعه جنوب استان بوده به طوری که هم اکنن چند طرح ما در این منطقه به این دلیل معطل مانده است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز به تهیه ماسک تصریح کرد: تولید ماسک در جنوب استان کرمان آغاز شده اما در تامین پارچه مشکل داریم که نیازمند حمایت دولت در این زمینه هستیم.

همیشه انگشت اتهام به سمت بازار است

به گزارش ایسنا، “یوسف جعفری” رییس اتاق اصناف کرمان نیز در این جلسه گفت: همیشه انگشت اتهام به سمت بازار است که بازار گران فروشی می‌کند اما باید مدنظر داشت که بازار در گران فروشی بی‌گناه است بلکه سایر بخش‌ها باعث گرانی‌ها هستند به ‌طور ‌مثال ظرف چند روز اخیر قیمت پنیر ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است یا یک نوع بیسکویت خاص با اینکه قیمت آن افزایش پیدا نکرده اما شاهد هستیم وزن آن را ۵۰ درصد کاهش داده‌اند.

وی با اشاره به تعداد واحدهای صنفی در کرمان بیان کرد: در  دنیا به ازای هر ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر یک واحد صنفی وجود دارد این در حالی است که در کرمان به ازای هر ۱۶ نفر یک واحد صنفی وجود دارد که همین تعدد واحدهای صنفی باعث ورشکستگی بیشتر واحدها شده است و نباید به این میزان مجوز راه‌اندازی واحد صنفی داده می‌شد که اکنون با مشکل ورشکستگی این واحدها روبرو شویم.

به گزارش ایسنا، “سیدمهدی طبیب‌زاده” رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه تولید نیازهایی دارد و به راحتی اتفاق نمی‌افتد و معتقدیم عملا کاری برای تسهیل تولید در کشور انجام نشده است.

طبیب زاده با اشاره به اینکه صادرکنندگان همیشه مورد تایید وزارتخانه‌ها بوده‌اند اما امروز صادرکننده یک بی‌پناه است گفت: متاسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت که باید پشتیبان صادرکننده باشد کاسه داغ‌تر از آش شده است.

وی با بیان اینکه درآمد خانوار شهری کرمان پایین‌ترین درآمد در سطح کشور است در حالی‌که استان ما سرشار از معادن غنی است و حقوق معادن باید به استان کرمان برگردد تا مردم از آن انتفاع ببرند گفت: متاسفانه سنگ آهن ارزان را از استان کرمان می‌خرند و فولاد گران را به مردم می‌فروشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۲ پیام تسلیت برای درگذشت بدرالزمان قریب

س جولای 28 , 2020
فتح‌الله مجتبائی و ژاله آموزگار در پیام‌هایی درگذشت بدرالزمان قریب را تسلیت گفتند. به گزارش ایسنا، در پیام فتح‌الله مجتبایی، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی آمده است: سرکار خانم دکتر بدرالزمان قریب از جمله شخصیت‌های برجسته‌ای بودند که در زمینه‌هایی از ایران‌شناسی فعالیت می‌کردند که کمتر کسی وارد آن […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع