برنامه‌ سازمان فاوا شهرداری بندرعباس برای ارتقاء امنیت شبکه

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس برنامه های این سازمان برای ارتقاء امنیت شبکه در مجموعه شهرداری را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از  بندرعباس، علی پاسلارزاده در این ارتباط اظهار کرد: توجه به امنیت شبکه، فارغ از سرمایه‌گذاری در حوزه‌ الکترونیکی کردن امور است.

وی با اشاره به اینکه امنیت در این حوزه یک مسئله حیاتی است، افزود: شهرداری بندرعباس از سال ۹۲ به سمت الکترونیکی شدن کارها در حال پیشرفت است، زیرا الکترونیکی شدن خدمات مزایای قابل توجهی به دنبال خواهد داشت و با توجه به شیوع ویروس کرونا در سال جاری و محدودیت‌های ایجاد شده در عبور و مرور شهروندان فرصت خوبی است که این سازمان، خدمات شهرداری را به سمت غیر حضوری سوق دهد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با بیان اینکه چالش‌های این امر نیز اجتناب ناپذیر است، ادامه داد: یکی از مزایای اصلی این اقدام اساسی، این است که کارها طبق رویه مشخص پیش می‌رود و ثبت موارد اداری خدمات ارایه شده به صورت الکترونیکی، از کاغذی به سیستمی تبدیل می‌شود.

پاسلارزاده از کاهش بروکراسی و افزایش سرعت کارها به عنوان اصلی‌ترین مزایای الکترونیکی کردن خدمات شهرداری یاد کرد و ادامه داد: همزمان با افزایش خدمات الکترونیک، حجم داده و اهمیت حفظ داده‌ها نیز افزایش می‌یابد و همین مسئله نیازمند تمهیدات ویژه بوده و مجموعه این عوامل باعث شده که امنیت شبکه اهمیت بیشتری نسبت به قبل داشته باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هزینه کردن برای امنیت شبکه مانند انجام کارهای بهداشتی و پیشگیرانه در برابر کرونا است، گفت: در حال حاضر، بحث ارتقاء امنیت شبکه در شهرداری بندرعباس از چند جنبه در حال انجام است.

وی در همین زمینه عنوان کرد: بالا بردن و ارتقاء دانش فنی کاربران و نگهدارندگان سیستم، لازمه ارتقاء امنیت شبکه است که این سازمان در همین زمینه اقدامات لازم را در دستور کار قرار داده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه برای دستیابی به امنیت بهتر در این زمینه کاربرها و راهبرهای مجموعه شهرداری بندرعباس باید دید صحیحی از اهمیت امنیت شبکه داشته باشند، بیان کرد: آموزش، تغییر رویه در سیستم ها و استراتژی ها، ارزیابی سیاست ها و بازنگری برای تغییر اشتباهات، شناخت نقاط ضعف و حرکت همراه با تکنولوژی از دیگر موارد لازم برای داشتن امنیت لازم در شبکه است.

پاسلارزاده همچنین بیان کرد: بروزرسانی در حیطه‌های سخت افزاری، نرم افزاری و میان افزاری از دیگر موارد لازم برای ارتقاء امنیت شبکه در شهرداری بندرعباس است که طی برنامه مشخص در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با مساعدت شهردار بندرعباس برای ارتقاء امنیت شبکه در مجموعه شهردار، چهار دستگاه امنیت شبکه همراه با بروزترین قطعه‌ها سفارش داده شده و بزودی پس از خریداری، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود: بالغ بر 30 میلیارد ریال اعتبار برای این دستگاه ها اختصاص یافته است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس اظهار کرد: به روزترین تجهیزات موجود در بازار ایران برای حفاظت از امنیت شبکه در شهرداری بندرعباس، با دستور شهردار سفارش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تسهیل امر ازدواج جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است

س جولای 28 , 2020
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به مناسبت هفته ملی ازدواج گفت: تسهیل امر ازدواج جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است. به گزارش ایلنا از بندرعباس، سعید ناجی ضمن تبریک هفته ازدواج در جلسه گفتمان جوانان و تجلیل از زوجین موفق اظهار کرد: به زوج های جوانی که در […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع