برنامه ریزی برای تامین آب شرب شهر اردبیل تا افق سال 1425

ایسنا/اردبیل مدیر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل از برنامه ریزی لازم برای تامین آب شرب شهر اردبیل تا افق سال 1425 خبرداد.

عبدالرضا محبت دار  در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طرح آبرسانی اردبیل شامل پروژه های متعددی است که تمامی آنها 6 ماه زودتر از برنامه‌های زمانبندی پیش بینی شده، به بهره برداری خواهد رسید که با این اتفاق برنامه تامین آب مورد نیاز جمعیت فعلی و افزایش جمعیت سالهای بعد تا افق سال 1425 لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه زمانبندی طرح، زمان اتمام برج آبگیر، انتهای سال 99 پیش بینی شده بود، خاطرنشان کرد: تا انتهای سال 98 پروژه مربوطه از62 درصد پیشرفت برخوردار بود که با رفع موانع مربوطه در سه ماه اخیر از 90 درصد پیشرفت برخوردار شده  و با تمهیدات لازم برای آبگیری زودهنگام آماده می‌شود.

محبت دار ادامه داد: با این اقدام در صورت آبگیری تا انتهای تابستان، طرح 6 ماه زودتر از موعد اثرات خود را بر ارتقای میزان کیفیت آب شرب نشان خواهد داد.

مدیر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل خاطرنشان کرد: با بازنگری و انجام مهندسی ارزش در خصوص شیرخانه سد یامچی که به پیشنهاد مشاور طرح و پس از تایید دفتر فنی و کارشناسان خبره صورت گرفته، ضمن صرفه جویی بیش از 20 میلیارد ریال در هزینه‌های انتقال، زمان اجرا نیز به نصف کاهش یافت به طوری که این موضوع در سال جهش تولید و در شرایط ویژه کنونی بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به طرح زونبندی آبرسانی اردبیل که جزو پروژه‌های شاخص است و با اجرای آن عدالت در توزیع و تامین فشار آب در سطح شهر انجام خواهد شد، ادامه داد: این طرح  دارای سه زون اجرایی است و تا پایان سال گذشته، پروژه جمعا 52 درصد پیشرفت داشت به طوری که  طی چهار ماه گذشته زون دو و سه با 100 درصد پیشرفت آماده بهره برداری است و زون یک نیز با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است.

مهندس محبت دار گفت: جهت برون رفت از کسری احتمالی میان مدت آب شرب، تامین کمبود با استفاده از منابع آب زیرزمینی مطالعه شده و عملیات اجرایی آن در چند روز آتی آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: جهت ارتقای ظرفیت تصفیه خانه و کیفیت آب شرب شهر اردبیل نسبت به جانمایی تصفیه خانه مدول دوم اقدام شده و هم اکنون با رایزنی آب و فاضلاب کشور تدقیق منبع آب در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اردبیل همچنین گفت: موضوع تامین کمبود از آب چاه‌های داخل شهر از سال 97 مطرح بود که امسال مشاور مربوطه انتخاب و اعتبارات لازم برای تامین لوله‌های مورد نیاز اخذ و شرایط اجرای طرح فراهم شده و حدود 40 درصد از لوله‌های خریداری شده نیز در محل انبار آب و فاضلاب دپو شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لزوم برخورد قاطعانه قوه قضاییه با عاملان دست درازی به اراضی ملی شمال

ش جولای 25 , 2020
ایسنا/مازندران رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت از طرح های توسعه قضایی در کشور تاکید کرد و خواستار برخورد قاطعانه قوه قضاییه با عاملان دست درازی به اراضی ملی شمال شد. دکتر علی کریمی فیروزجایی در  دیداررییس کل دادگستری مازندران  با اشاره به اقدامات موثر و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع