برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی عکس کودکان شهر میراث جهانی

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه دانش یزدی روز سه شنبه در دیدار با اعضای انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد اظهار داشت: این نمایشگاه توسط دفتر امور بانوان استانداری یزد به عنوان مرجع ملی کنفوانسیون حقوق کودک در مهرماه سال جاری با حضور پنج داور بین المللی برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: مکاتبات لازم برای اجرای این برنامه با وزارت دادگستری انجام شده و این برنامه با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

دانش یزدی ادامه داد: تصاویر کودکان از ۲۲۰ شهر دوستدار کودک دریافت خواهد شد و یونیسف نیز قرار است تصاویر منتخب را در قالب یک کتاب منتشر کند.

وی، هدف از اجرای این برنامه را آشنایی کودکان با فرهنگ و آداب و رسوم و هویت شهر خود اعلام کرد و گفت: متأسفانه کودکان امروز از فرهنگ و هویت خود فاصله گرفته‌اند و در تلاش هستیم با اجرای این برنامه آنها را به فرهنگ اصیل خود نزدیک کنیم و امیدواریم کودکان یزدی نیز بتوانند در این نمایشگاه، سفیران فرهنگی استان یزد باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری کنگره ۴ هزار شهید استان یزد خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه استان یزد ۲۵ شهید زن دارد، برنامه‌هایی در زمینه معرفی زنان شهید و نقش آفرین در دوران دفاع مقدس خواهیم داشت.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در حوزه زنان و خانواده پرداخت و اظهار داشت: سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان یزد از شهریورماه سال گذشته با محورهای مختلف از جمله بهداشت و سلامت، تنظیم خانواده و … در مجموع در ۱۳ محور در شورای برنامه ریزی استان مصوب شد.

دانش یزدی عنوان کرد: این دفتر، تسریع کننده اجرای این سند است و تلاش ما این است که این سند، سندی کامل و راهبردی باشد تا دستگاه‌های مختلف بتوانند از آن در راستای تسهیل ازدواج نیز استفاده کنند.

وی در این نشست همچنین به تشریح برنامه‌های آموزشی و مشاوره‌ای در حوزه خانواده و ازدواج پرداخت و فرهنگ سازی در زمینه ازدواج آسان، مهریه معقول و انتخاب‌های درست و آگاهانه را از رسالت‌های رسانه‌ها دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه‌های روز خبرنگار با رعایت کامل نکات بهداشتی برگزار می‌شود

س جولای 28 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی در نهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که روز سه شنبه در استانداری برگزار شد با گرامیداشت ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان دیده بانانی امین مردم، پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع