به دنبال ائتلافی علیه پکن هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا امروز سه‌شنبه در دیدار با «دومینیک راب» همتای انگلیسی خود در لندن در ادامه سیاست های چین هراسانه کشورش اعلام کرد که امیدوار است بتواند ائتلافی از کشورها را به منظور «درک تهدید چین» ایجاد کند تا از این طریق پکن را مجبور به «رفتار مناسب» کند.

به گزارش رسانه مورد حمایت وزارت دفاع آمریکا، وزیر خارجه آمریکا در این خصوص با طرح ادعایی مضحک مدعی شد: ما در خصوص چالش حزب کمونیست چین و ویروس کرونا (!) بحث کردیم. چین پیمان ها و تعهدات خود را زیر پا می‌گذارد!

وی درباره ایران نیز ادعا کرد: با نخست وزیر انگلیس درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران صحبت کردم. در مورد اهمیت تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به ایران هم بحث کردیم و دلگرم شدیم که انگلیس، فرانسه و آلمان هم از این موضع حمایت کرده‌اند!

شایان ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ۹ ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۸ اردیبشت ماه سال ۱۳۹۷) به صورت یکجانبه با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، از توافق هسته ای با ایران خارج شد و هم اکنون عضوی از این توافق بین المللی نبوده و لذا نمی تواند از مکانیسم «ماشه» برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه تهران استفاده کند.

گفتنی است، تلاش وزیر خارجه آمریکا در نشست پیشین شورای امنیت سازمان ملل درباره قطعنامه ۲۲۳۱ برای همراه کردن سایر کشورها علیه ایران با شکست مفتضحانه ای مواجه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخطی از سرعت مجاز از جمله بیشترین تخلفات رانندگی در اصفهان است

س جولای 21 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس اصفهان سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت: در بررسی‌هایی که توسط کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی شهر اصفهان صورت گرفته مشخص شده بیشترین تخلفات رانندگی در این شهر تخطی از سرعت مجاز و ورود به طرح زوج و فرد است. وی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع