بوشهر استان الگوی پنجره سرمایه‌گذاری/ ظرفیت خلیج فارس استفاده شود

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با نماینده مردم کنگان، عسلویه، جم، درگذشت سعید محوری مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر را به خانواده و بازماندگان آن مرحوم تسلیت گفت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای نمایندگان مجلس برای توسعه استان اظهار داشت: تعامل و همدلی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس زمینه تحقق توسعه استان را فراهم می‌کند و نمایندگان مردم در مجلس ظرفیت بالایی برای شتاب توسعه استان دارند که می‌توانند با تصویب قوانین مسیر حرکت توسعه استان را هموار کنند.

وی تاکید کرد: نگاه و رویکرد نماینده مردم جنوب استان در مجلس نگاهی تعاملی است که می‌توان از این روحیه برای توسعه استان استفاده کرد.

استاندار بوشهر با اشاره به اهمیت ویژه حوزه جنوب استان بوشهر در عرصه امنیت ملی و توسعه کشور خاطرنشان کرد: همواره مسائل و مشکلات ۴ شهرستان جنوبی استان با توجه به حساسیت‌های موجود در دستور کار مدیران اجرایی استان بوده است.

گراوند با اشاره به اقدامات و عملکرد استان در دولت تدبیر وامید گفت: برای شتاب سرمایه گذاری در استان در ۳ ماهه اول سال گذشته ۲ هکتار زمین برای پروژه‌های صنعتی واگذار کردیم و این میزان در سال جاری به ۲۵ هکتار رسیده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان استان الگو در زمینه پنجره واحد سرمایه گذاری انتخاب شد، افزود: رویکرد ما برای سرمایه گذاری این بوده که پنجره واحد سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی باشد و اکنون به همت مدیران استان واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اولویت بندی پروژه‌های عمرانی در استان خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های حیاتی شهرستان کنگان، اسکله کنگان و جاده وفاق است که این دو پروژه با جدیت در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: پروژه انتقال آب جم از دیگر اولویت‌های کاری در حوزه جنوب استان است که هم اکنون ۵ اکیپ کاری با جدیت در حال کار هستند تا بتوانیم در سال جاری این پروژه را به سر انجام برسانیم.

استاندار بوشهر گفت: در مورد کالای همراه ملوان دو پیشنهاد برای کمک به ملوانان اعلام کردیم تا در قانون بودجه لحاظ شود.

گراوند افزود: یکی از ظرفیت‌های خوب شهرستان‌های حوزه جنوب استان، همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس است که می‌توان از این فرصت برای تعامل بیشتر با این کشورها استفاده کرد.

وی به بیان اینکه ۸۶ هزار هکتار اراضی مستعد برای آبیاری نوین در استان داریم افزود: ۳۶ هزار و ۲۱۰ هکتار آبیاری نوین در استان اجرا شده که از این میزان ۱۴ هزار و ۷۹۱ هکتار در دولت تدبیر و امید بوده که از این میزان ۹ هزار و ۹۶۰ هکتار آبیاری نوین در دولت دوم تدبیر وامید بوده است.

استاندار بوشهر اظهار داشت: میانگین آبیاری نوین در استان در برنامه پنجم توسعه یک هزار و ۵۳۶ هکتار بوده که در سه سال اخیر به ۱۰ هزار هکتار رسیده است.

گراوند بیان داشت: همچنین در عرصه بسته بندی محصولات کشاورزی ۵۱۱ هزار تن بسته بندی محصولات انجام شده که ۳۰۳ هزار تن آن مربوط به دولت تدبیر وامید بوده و از این میزان ۱۹۰ هزار تن مربوط به سالهای ۹۶ تا ۹۸ بوده است.

استاندار بوشهر اظهار داشت: یکی از کارهایی که می‌توان با تعامل نمایندگان جنوب کشور در مجلس پیگیری کرد موضوع اجرای طرح‌های فاضلاب برای شهرهای ساحلی است که این موضوع برای دولت‌ها به یک تکلیف تبدیل شود.

وی در مورد توزیع اعتبارات ارزش افزوده گفت: پیشنهاد می‌شود که نمایندگان مصوبه‌ای بگذرانند که اعتبارات ارزش افزوده در کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان‌ها تصویب و توزیع شود و قانون گذار روشی برای نظارت بر این بودجه تعیین کند.

لازم به ذکر است با تدبیر استاندار بوشهر نشست با نمایندگان ۴ حوزه انتخابیه استان در دستور کار قرار گرفته که پس از نشست با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم، امروز دومین نشست مشترک با حضور حجت الاسلام موسی احمدی نماینده مردم کنگان، عسلویه، جم و دیر، استاندار و معاونان استانداری برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تداوم اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه/مطالبه کارگران چیست؟

پ جولای 23 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، در یک ماه اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ابتدا حدود ۳۰ روز اعتراضات مقابل شرکت داشتند و بعد از آن نیز حدود ۹ روز است که مقابل فرمانداری شوش دانیال دست به برگزاری اعتراضات مسالمت‌آمیز زدند. همه کارگران حاضر در این اعتراضات خواستار خلع ید شدن […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع