بیانیه معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تشکیل اتحادیه کشوری موسسات

معاونت قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانیه ای اعلام کرد: امید است تشکیل اتحادیه واحد کشوری به انسجام بیشتر و ثمربخشی فعالیت های قرآنی و پرهیز از موازی کاری های ناصحیح و پاسداشت منابع واقعی موسسات فرهنگی قرآن و عترت در جهت هم افزایی های سازنده بیانجامد.

به گزارش ایسنا ، متن بیانیه این معاونت در خصوص تشکیل اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت به شرح ذیل آمده است :

یَهْدِی بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَیُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّورِ بِإِذْنِهِ وَیَهْدِیهِمْ إِلَیٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِیمٍ ( مائده 16)

قرآن کریم نسخه هدایت بشر و توجه دادن او به آموزه‌های الهی است ،تمسک به آموزه های متعالی قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام راهی ست استوار که از آغاز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، و ترویج گفتمان قرآنی در میان آحاد جامعه ، تا به امروز بیش از پیش توسعه یافته است.

در اندیشه اسلامی ، تاکید بر وحدت اجتماعی در جامعه ایمانی به صورت عام و در میان متولیان و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی به صورت خاص همواره مورد توجه بوده است و انتظار مردم نیز ،گسترش دایره وحدت و همدلی در میان فعالان این عرصه برکت خیز است .

اکنون که در سایه سار حاکمیت دینی برآمده از خون شهیدان و حاصل مجاهدتهای فراوان ملت مسلمان ایران ، با ابلاغیه دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی ، دبیرخانه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی راهبری ادغام اتحادیه ها و تشکیل اتحادیه واحد کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت شده است ، ضمن استقبال از این اقدام مهم و مبارک ، از کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره هر دو اتحادیه موسسات قرآنی واجد شرایط شرکت در انتخابات دعوت می‌شود تا با حضور پرشور خود و حفظ همدلی ، اخوت و اتحاد برگ زرین دیگری را در تاریخ فعالیت‌های قرآنی کشور ثبت و ضبط کند.

 بدون شک ، مشارکت حداکثری موسسات در این انتخابات، پشتوانه ای قوی برای این حرکت نوین و تحکیم زیرساخت‌های وحدت و همدلی در آینده است. امید است تشکیل این اتحادیه واحد کشوری به انسجام بیشتر و ثمربخشی فعالیت‌های قرآنی و پرهیز از موازی کاری های ناصحیح و پاسداشت منافع واقعی موسسات فرهنگی قرآن و عترت در جهت هم‌افزایی های سازنده بیانجامد. معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رجاء واثق دارد اعضای هیئت مدیره موسسات فرهنگی قرآن و عترت با حضور حداکثری در انتخابات اتحادیه پیشگفته ، نقش موثر خود را در نشر و گسترش فرهنگ قرآن کریم و عترت طاهره علیه السلام و تقویت و توسعه مشارکت‌های مردمی در حوزه قرآنی به نحو احسن ایفا کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاثیر کرونا بر ورزش/ ۲۸ هزار شاغل حوزه ورزش تهران در خطر تعدیل

س جولای 21 , 2020
مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: خسارت ناشی از بیماری کرونا به ورزش استان تهران تا پایان اردیبهشت ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود که متاسفانه این خسارت تا به امروز ۲ برابر افزایش پیدا کرده است. رضا گل محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: پس از […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع