بیش از ۷ هزار تن گوجه‌فرنگی از کشاورزان خوزستانی خریداری شد

جمشید بنی فری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کار خرید گوجه‌فرنگی در طرح حمایتی از اواخر خردادماه آغاز شده و تاکنون بالغ‌بر هفت هزار تن گوجه از کشاورزان خوزستانی خرید شده است.

وی افزود: اکنون در دزفول و شوشتر کار خرید گوجه به اوج خود رسید و چهار کارخانه تولید رب گوجه بخش خصوصی در این دو شهرستان با ظرفیت روزانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن در حال خرید گوجه زیر نظر تعاون روستایی خوزستان هستند.

مدیر تعاون روستایی خوزستان بیان کرد: شهرستان‌های دزفول، شوشتر، اندیمشک، شوش و گتوند از جمله شهرستان‌هایی هستند که کشاورزان آنها مشغول برداشت گوجه بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان این عملیات بالغ‌بر ۱۵ هزار تن گوجه از کشاورزان خریداری شود.

وی با بیان اینکه طرح حمایتی گوجه‌فرنگی بدون محدودیت همچنان ادامه دارد، افزود: این طرح در کمک به تنظیم بازار مؤثر بوده است، از این رو یکی از دلایل عمده ایجاد طرح حمایتی گوجه توسط تعاون روستایی از کشاورزان، کمبود تقاضا در بازار بوده است از این رو تعاون روستایی طبق رسالت خود که حمایت از کشاورزان است به پرداخت یارانه دولتی گوجه‌فرنگی به صورت حمایتی پرداخت تا کشاورزان بیش از این ضرر نکنند.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی خوزستان امسال حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی شوشتر، دزفول، شوش، گتوند و اندیمشک زیر کشت این محصول رفته‌اند و برآورد شده است حدود ۷۰ هزار تن گوجه‌فرنگی مرغوب برداشت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خانه تاریخی مستوفی شوشتر در حال مرمت است

د ژوئن 29 , 2020
علی‌محمد چهارمحالی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خانه تاریخی مستوفی در بخش اندرونی زیر نظر اداره میراث فرهنگی شوشتر در دست عملیات حفاظت و مرمت است. وی افزود: این خانه بخشی از املاک خاندان مستوفی در مجموعه شهری مستوفی در شهرستان شوشتر است. چهارمحالی بیان کرد: اولویت مرمت […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع