تاکید استاندار خوزستان بر گسترش همکاری با استان “ذی‌قار” عراق

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم تعاملات اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان دو کشور بیشتر و گسترده ‌تر شود و این مسئله به طور خاص برای مبادلات با استان ذی‌قار بیشتر صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، غلامرضا شریعتی عصر چهارشنبه ۱ مرداد، در حاشیه دیدار با استاندار ذی‌قار (عراق) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این جلسه در راستای تحکیم همکاری‌ های اقتصادی، سیاسی و تجاری میان دو استان ذی قار و استان خوزستان، شکل گرفته است و امیدوار هستیم که پس از شکست ویروس کرونا در دنیا، زمینه ای برای بهبود مناسبات نیز فراهم شود.

وی با اشاره به بازگشایی مرز تجاری شلمچه و چذابه در هفته آینده گفت: امیدوار هستیم که تعاملات اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان ایران و عراق بیش از گذشته توسعه و قوت پیدا کند به ویژه در خصوص ارتباط و مبادلات با استان ذی قار.

استاندار خوزستان، یادآور شد: خوشبختانه در استان خوزستان، پس از یک دوره سخت و دشوار و دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا، اکنون حدود دو هفته است که با روند نزولی رو به رو هستیم که بدون شک این مهم حاصل همت جمعی کادر درمان و پزشکی، فرمانداران و مردم است.

شریعتی افزود: همانطور که با استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم شرکت در مراسمات و تجمعات به سیر نزولی رسیدیم، انتظار می رود که همچنان در این مسیر حرکت کنیم و همه پروتکل ها را تا شکست این ویروس رعایت کنیم.

استاندار خوزستان در پایان اضافه کرد: در حال حاضر علاوه بر اینکه آمادگی انتقال تجارب خود را در خصوص مقابله با این ویروس داریم، در بحث تجهیزات و امکانات هم این ظرفیت وجود دارد که از طریق برخی از شرکت ها دستگاه‌های تنفس مصنوعی و انتقال اکسیژن فراهم کنیم و در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زورگیری از شهروندان به بهانه صدور ویزا

چ جولای 22 , 2020
سرهنگ دستخال از دستگیری ۴ نفر خبر داد که با ترفند صدور ویزا و اقامت خارج از کشور از شهروندان زورگیری می‌کردند. به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: هشتم خرداد ماه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع