تبلیغ تجردگرایی مشکلات اقتصادی و اشتغال موانع ازدواج جوانان هستند

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در حاشیه برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان تهران طی سال ۹۸ و ۹۹ برنامه ریزی های خوبی را برای تشکیل، تحکیم و تقویت خانواده انجام داد که بسیاری از آنها در سال گذشته محقق شد و برخی از این برنامه‌ها در سال ۹۹ به دلیل کرونا قابلیت اجرا نداشت اما با همه محدودیت‌ها بسیاری از آنها به منصه ظهور در آمد.

استاندار تهران گفت: ۳ دستور کار مشخص برای تقویت ازدواج در دستور کار قرار گرفته که اول تشکیل مراکز مشاوره تشکیل خانواده در شهرستان‌های استان تهران و تقویت و برگزاری کلاس‌های آنلاین برای جوانان و تشویق و ترغیب آنان به ازدواج بوده است.

وی افزود: موضوع دوم تشکیل مجمع خیرین ازدواج در استان است و سومین مورد چیزی است که قانون در بودجه سال ۹۹ در نظر گرفته بود و برای تسهیلاتی که زوجین برای شروع زندگی نیاز دارند اقدامات خوبی را صورت دادند که بنایی باشد برای تشکیل مقدس‌ترین وظیفه انسان و در همین راستا تقویت روحی و روانی جوانان صورت گیرد.

محسنی بندپی در ادامه دلایل کاهش آمار ازدواج را گسترش فضای مجازی و تبلیغ تجرد در این فضاها دانست و عنوان داشت: از مهم‌ترین موانع مشکلات اقتصادی و اشتغال است که با تسهیل این موارد می‌توانیم به افزایش امر ازدواج کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء حاشیه شهر اهواز را ساماندهی می کند

س جولای 21 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای استفاده از ظرفیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در توسعه زیرساخت‌های شهر اهواز و توسعه همکاری در اجرای طرح‌های ساماندهی حاشیه شهر اهواز تفاهم‌نامه‌ای با همین مضمون، امروز بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و شهرداری اهواز به امضا رسید. در این تفاهم‌نامه شهرداری اهواز کارفرما و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع