تحریم‌های تسلیحاتی ایران تمدید شود

وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تمدید تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.

وی در ادعایی بی‌اساس گفت که ایران «کشوری مسئول» نبوده و باید مسئول شناخته شود. این تحریم‌ها به ایران فشار خواهد آورد تا مانند یک کشور عادی رفتار کند.

پمپئو افزود که در صورت انقضای این تحریم‌های تسلیحاتی، ایران قادر به خرید و فروش سلاح خواهد بود. با پایان این محدودیت‌ها، ایران قادر به خرید جنگنده خواهد بود و این مساله کشورهای اروپایی را در سیبل ایران قرار خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود که ایران حتی پیش از پایان این محدودیت‌ها، آنها را نقض کرده است.

وی همچنین گفت که لغو تحریم‌های تسلیحاتی به ایران اجازه دسترسی به هواپیما و زیردریایی را خواهد داد و آنها می‌توانند آزادی تردد دریایی در آبراه‌های منطقه را تهدید کنند.

پمپئو افزود که آمریکا خواستار همکاری با شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مرزهای اتحادیه اروپا به روی مسافران آمریکا بسته می‌ماند

س ژوئن 30 , 2020
به‌رغم بازگشایی مرزهای اتحادیه اروپا از فردا -چهارشنبه- مسافران آمریکا همچنان اجازه سفر به این کشورها را ندارند. به گزارش ایلنا، به‌رغم بازگشایی مرزهای اتحادیه اروپا از فردا -چهارشنبه- مسافران آمریکا همچنان اجازه سفر به این کشورها را ندارند. پیش از این نیز، یک مقام رسمی اروپا در این‌باره گفته […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع