تحصیل جوانان در دانشگاه‌ها باید منجر به تحول جامعه شود

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعداز ظهر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در تبریز گفت: توسعه تنها مربوط به بخش سخت افزاری و نرم افزاری نبوده بلکه باید شاهد ایجاد فرهنگ لازم برای توسعه باشیم. اینکه همه بخواهند، اتفاق خوبی در حوزه دانش بنیان بیفتد، مهم است.

وی ادامه داد: فرهنگ عمومی جامعه باید به سمتی سوق یابد که به جوانی که صاحب ایده بوده و علاقه مند به کارآفرینی است، ارزش داده شده و تک به تک نیروهای انسانی و ادارات و غیره به حمایت از او مبادرت داشته باشند.

ستاری با بیان اینکه تمامی مشکلات با دانش حل می‌شود و باید یک فرهنگ عمومی در جامعه رسوخ کند، گفت: دانشگاه باید خود را مسئول تحول دانسته و بخواهد جامعه را تغییر دهد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: وظیفه دانشگاه‌ها، حل مسائل جامعه و مردم است. جوانان درس می‌خوانند که در جامعه تحول ایجاد کنند نه اینکه به دنبال استخدام در ادارات باشند.

وی با بیان اینکه استان در زیرساخت‌ها نیازمند سرمایه‌های سنگین است، گفت: پارک علم و فناوری استان، نطفه‌ای برای این نوع توسعه است.

ستاری ادامه داد: برخی شرکت‌های دانش بنیان امکانات زیادی هم نداشته اما ارزش بالایی از لحاظ علمی و فکری دارند.

وی با بیان اینکه باید هر گونه زایش علمی و فکری از داخل جامعه باشد، گفت: دولت باید زیرساخت‌ها را توسعه دهد اما توسعه اقتصاد دانش بنیان نیاز به فرهنگ خاصی دارد که باید شاهد ایجاد این فرهنگ در جامعه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۵ روش ساده برای پیشگیری و درمان سنگ کلیه

س سپتامبر 15 , 2020
سنگ‌های کلیه رسوبات سخت از ترکیباتی هستند که به طور معمول در ادرار یافت می‌شوند و می‌توانند در دستگاه ادراری با یکدیگر پیوند تشکیل دهند. سنگ‌های کلیه یکی از مشکلات سلامت شایع در جهان هستند. به گزارش ایسنا، عصر ایران به نقل از «اینسایدر» نوشت: «سنگ های کلیه به طور […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع