تحول درحوزه اشتغال وفعالیت آذربایجانشرقی/توجه به اقتصاددانش بنیان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی عصر سه شنبه در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همراه بود، گفت: وقتی از اقتصاد دانش بنیان صحبت می‌کنیم، به معنای تولید، توزیع و کاربرد فراوان دانش در جامعه است.

وی ادامه داد: امروز با بازدید از مراکز دانشگاهی و صنعتی شاهد بودیم که خوشبختانه در مسیر درست دانش بنیانی حرکت می‌کنیم.

پورمحمدی گفت: سال گذشته صادرات غیرنفتی در استان، ۵۲ درصد افزایش داشته و همچنین شاهد کاهش نرخ بیکاری از ۱۰.۳ به ۹ درصد بوده‌ایم که این آمار به معنای تحول در حوزه‌های اشتغال و فعالیت است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی دانشگاه‌های ما صاحب مراکز نوآوری و رشد بوده و هستند، گفت: فناوران این واحدها با اشتیاق فراوان می‌خواهند که کارشان دیده شود.

وی با اشاره به حضور واحدهای صنعتی در برخورد با بیماری کرونا گفت: در استان در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده به جایی رسیده‌ایم که حتی دستگاه‌های تولیدکننده ماسک را می‌توانیم صادر کنیم.

پورمحمدی ادامه داد: روزانه یک میلیون ماسک و شش میلیون مواد ضدعفونی در استان تولید می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تکذیب اظهار نظر رییس دیوانعالی کل کشور در مورد تایید حکم‌ زم

س سپتامبر 15 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر تایید حکم روح الله زم در دیوان عالی کشور، اعلام می‌گردد حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم، اظهار نظری پیرامون رد یا تایید حکم این پرونده نداشته است و خبر منتشر […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع